Ülkemize neler oluyor

KKTC gerçekten küçük bir ülke gerek yüz ölçümü gerekse de insan sayısı açısından dünyanın en küçük ülkelerinden.

KKTC gerçekten küçük bir ülke gerek yüz ölçümü gerekse de insan sayısı açısından dünyanın en küçük ülkelerinden. Ancak güvenlik sorunu da yaşamamaktadır desek yalan olmaz,bu sorun dıştan gelecek bir sorun değildir içimizde yaşamakta olduğumuz güvenlik sorunu. Benim de en hassas olduğum ve bazı zamanlarda da keşke orman kanunları hükmü geçerli olsa dediğim çocuklara yönelik cinsel istismar ve tecavüz olayları. Mahkeme tarafından verilen özgürlüğü kısıtlayıcı cezalar gerçekten gülünç ve yetersiz çok daha ağır cezalar olmalı değerli yargıçlarımız yok bunun başka yolu gerçek anlamda özgülüğü kısıtlayacaksınız. Reşit olan insanlar dışında çocuklara karşı girişilen ve bir çocuğun ömür boyu psikolojik yönden etkilenmesine neden olan bu olaylara daha sert cezalar şart yargıdaki yasalar el vermiyorsa KKTC meclisi görev başına ve cezaları artıracak yasalar yapın.

Evet değerli okurlar cezalar artırılmalı ve artık çocuklara cinsel istismar haberi okumak istemiyoruz, önlem alınsın. Bir devletin huzuru sırf mali önlemler ile olması yeterli değildir, güvenlik başta gelir ve diğer suçlar saymakla bitmiyor. Bet ofisleri gençlerimizin uğrak yerleri KKTC nin her köşesinde bir tane var, geçen hükümet dönemi eleştirmiştik bu hükümet döneminde de aynen devam. Olmasın demiyoruz ancak toparlansınlar ve her geçen gün artan sayıları azaltılsın. Bence eğitim cenneti olma yolunda ilerlerken kumar cenneti olmamız yanlış.

Hırsızlık ve dolandırıcılık yapanın yanına kalmamalı etkin takip ve sonuç için mahkeme süreci hızlı ve erken sonuçlanmalı. Bu tür suçların mahkemelerde çok uzadığını ve erken bir zamanda sonuçlanmadığını bilmekteyiz bu davacılarında haklarını aramada zaman açısından mağdur olduğunu görmekteyiz. Ticari mahkemeler şart ancak o zaman erken bir sonuç alınabilir, ve adaletin teşkil ettiğini söyleyebiliriz. “zamansız adalet adalet değildir” sözü önemli.

Giriş çıkışlar etkin kontrol altında olmalı giriş limanlarında ki personel yetersizliğini gözümle gördüm gerçekten de bazen 600 gelen yolcuya ancak 3 polis memuru hizmet veriyor bu ne kadar sağlıklıdır hükümet edenler tekrar düşünmeli ve önlem almalı personel artırılacaksa artırılmalı ve daha etkin denetim sağlanmalı.

doğru çalışanlar ödüllendirilmeli yanlış yapanlar ise illa ki cezalandırılmalı yanlış yapanın yanına kaldıkça toplum etkilenir ve inanınız ki düzen bozulur, saygı yitirilir işte o zaman insanlar arası dayanışmadan söz bile edemezsiniz biz toplum olarak bu zamanlarda bunları yaşıyoruz.

Değişimi yakalamaya çalışırken zafiyetlerimiz doğdu ve kimse kimseye söz geçiremez duruma geldik, ülkedeki işsizlik de bu olumsuz olaylara çanak tutuyor. Her birimin yöneticileri gelişen standartları çok iyi takip etmeli ve doğru yönetim biçimlerini geliştirmeli dünya durmuyor gelişiyor biz de ayak uydurmak durumundayız.

Ümit ederim ki yasama görevi icra eden meclis düzenin korunması ve geliştirilip halkımızın huzurlu olacağı yasa ve açılımları gün geçirmeden hayata geçirirler.
Bu haber 1023 defa okunmuştur

:

:

:

: