Bir yılda böyle geçti

Artık 2010 yılının son günlerini yaşıyoruz.Hayatımızdan 365 gün daha iyisiyle kötüsüyle acısıyla tatlısıyla geçip gidiyor.
Artık 2010 yılının son günlerini yaşıyoruz.Hayatımızdan 365 gün daha iyisiyle kötüsüyle acısıyla tatlısıyla geçip gidiyor.

Pek çok yenilikle tanıştık 2010 yılında teknik açıdan baktığımızda oldukça verimli ve de bereketli bir yıldı.Sağlık,yayıncılık,sinema gibi pek çok alanda yeniliklerle tanıştık bu yıl.

Önce Filmleri sinema salonlarında gözlüklerle 3D seyretmeye başladık daha onun şaşkınlığını üzerimizden atamadan çok kısa süre sonra 3D televizyonlarla dahası gözlük kullanmadan seyredilebilen 3D LED TV’lerle tanıştık.

Bir de baktık ki 3D teknolojisi sağlık alanınada girivermiş medikal görüntüleme sistemleri 3D oluvermiş bir anda.Daha sonra hastalık tespitlerinde kullanılmak üzere üretilmiş olan hastaya yutturulup vücudun içerisinde rahatsızlık tespiti yapabilen Kapsül robotların haberlerini duyduk.

İnternet sistemlerinde kullanılan hızların yetersiz kaldığını gören şirketler global anlaşmalar yaparak mevcut hızlarının kat kat fazlasını elde etmek için çalışmalar yaptılar hala dahada çalışmalar devam etmekte.

Yayıncılık sektörü içinde çok bereketli bir yıldı 2010.Verici sistemleri ve tv sistemlerinde yapılan yeniliklere her geçen gün bir yenisi daha eklenmektedir.Yayıncılık sektöründeki en önemli gelişme ise Türkiye ve Dünyadaki pek çok TV kanalı gibi ülkemizin tek haber kanalı ADA Tv’ninde halen kullanmakta olduğu Full HD yayın yapmayı sağlayan 3G CANLI YAYIN SİSTEMİ.Sıcağı sıcağına canlı yayında haberlere ulaşma imkanı sağlayan sistem yayıncılık sektörü için 2010 yılının en önemli icadı kabul edildi.

Her ne kadar bizim ülkemizde pek fazla sistemsel atılım yapılıp teknolojik nimetlerden fazla yararlanamamış olsak da eskilerin dediği gibi tren kalkmış gidiyor yakalayabilirsen binersin.

2011 yılında da en yeni teknoloji haberleri ile karşınızda olmak dileğiyle tüm halkımıza sevdikleri ile beraber sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yıl diliyorum.
Bu haber 1030 defa okunmuştur

:

:

:

: