Dimitris Hristofyas'tan mektup

Sevginin buharlaşıp yok olduğu bir sürede girdik. Dünyanın dört bir yanda ekonomik savaşlar başladı. Kim daha çok kazanır savaşları bu savaşlar. İnsanlar, ülkeler acımasızca davranıyorlar.

Sevginin buharlaşıp yok olduğu bir sürede girdik. Dünyanın dört bir yanda ekonomik savaşlar başladı. Kim daha çok kazanır savaşları bu savaşlar. İnsanlar, ülkeler acımasızca davranıyorlar. Bizler Kıbrıslı Türkler ayaklarımızın üstünde durmak, kendi hayatlarımızı idame ettirebilmek, dünyaya sesimizi duyurmak, yüzlerce yıl sürdürmüş olduğumuz hayatımızın acılarına son vermek, dünyaya haykırarak her insan gibi kendi doğduğumuz topraklarımızda özgürce mutlu yaşamak, devletimizi ölümsüzleştirmek istiyoruz. Amacımız Türkiye'nin bize yapmış olduğu yardımları hiç bir şekilde unutmamak ve kendi ayaklarımızın üstüne basarak sağlam durmaktır. Aynı dili konuşuyoruz, aynı eğitimi alıyoruz ve birbirimiz çok seviyoruz. Bizim amacımız kendi topraklarımızın efendisi olmaktır. Kendi yemeğimizi kendimiz pişirip dilediğimiz gibi yemektir. Evimizin içini dilediğimiz gibi temizlemektir. Birbiri ardına yapmış olduğumuz mitingler bu yüzdendir. Bizler kendimizi sevdiğimiz kadar topraklarımızı seviyoruz. Her zaman yanımızda olan Türkiye için nankörlük yapamayız. Bizler Türkiye'yi doğmadan önce de seviyorduk, şimdi de göçtükten sonra da seveceğiz. Hep seveceğiz. Bir aydır olalı dünya Cumhurbaşkanlarına göndermiş olduğum Afrodit isimli DVD ve makalemi sizlerle paylaşmıştım. Dünyanın birçok ülkesinden mesajıma cevap aldım. Gelen cevapları siz okuyucularımla paylaşacağımı söylemiştim. Bugün sizinle Güney Kıbrıs Cumhuriyet'i Cumhurbaşkanı Dimitris Hristofyas'ın göndermiş olduğu mektubu paylaşmak istiyorum:
“Sayın Fahriye Özay bana gönderdiğiniz şarkıları içeren ve hepimize yurdumuzun güzelliklerini hatırlatan görüntüler ve nostalji dolu DVD için çok teşekkür ederim. En önemli önceliğimin çözüm ve yeniden birleşme olduğunu ifade etmek istiyorum. Kıbrıslı Türk, Kıbrıslı Rum, Maronit, Ermeni ve Latin tüm evlatlarının evi olacak yeniden birleşmiş barış
içinde bir Kıbrıs'tır. Kıbrıs ortak evimizdir. Yurdumuzun zenginliği olan Kıbrıs'ı iki toplumun, dini grupların, etnik, kültürel, dilsel ve dinsel özelliklerine saygı göstererek Kıbrıs'ı savunmalı ve Kıbrıs'a hizmet etmeliyiz. Sanat camiası, siz sanatçılar adamızın zengin, kültürel mirasını yücelterek ve aynı zamanda eserlerinizi paylaşma sevincini bize vererek önemli bir rolü yerine getirmektesiniz.

Saygılarımla...
Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
Dimitris Hristofyas


Sizi seviyorum...

Bu haber 7385 defa okunmuştur

:

:

:

: