Miting doğru algılandımı?

Mitingin sonuçları önemli çünkü ne hedeflendi konu nerelere yönlendi ancak bu görüş ve tespitlerimizi yazmadan çok önemli bir sağlık konusu ve hayati önemi yüksek bir konuyu irdelemek istedim.
Mitingin sonuçları önemli çünkü ne hedeflendi konu nerelere yönlendi ancak bu görüş ve tespitlerimizi yazmadan çok önemli bir sağlık konusu ve hayati önemi yüksek bir konuyu irdelemek istedim.

Konu YAKIN DOĞU HASTANESİ ve sevgili saygı değer hocamız sn Dr SUAT GÜNSEL. Geçen hafta MANİ ailesinin başına talihsiz bir motor kazası geldi, gerçekten çok tehlikeli olan bu motor sporu gencecik HÜSEYİN ölüm kalım savaşı vermesine neden oldu. Önce devlet hastanesine götürüldü teknik imkanlar daha iyi olduğu içinde YDH sevk edildi, çok ciddi hayati önemi olan bir hasta ve anında TÜRKİYE’DEN doktor getirildi. işte SUAT GÜNSEL’İ burada ne kadar övsek azdır hemen ulaşım imkanını kullanarak bir adım ötede TÜRKİYE DEN sağlık ekibi getirmesi ve bir canı kurtarması kadar önemli başka hiçbir şey olamaz hayatta, ben devlet hastanemiz de tüm imkanlarını seferber edip çalışıyor ancak özelin farkı burada anlaşılmalı ve SUAT hocanın imkanları daha da geliştirilmeli benim ilk aklıma gelen AMBULANS HALİKOPTER derhal sağlanmalı ve tüm KKTC’DE hizmet görmeli anında zaman kaybetmeden acil hastaya ulaşmalı ben gelişmeleri takip edeceğim bu konu ile ilgilide sn SUAT GÜNSEL’İN bilgilerine başvuracağım.

SUAT hocam bir can kurtardınız ne mutlu size bu yenilik taşıyan adımlarınızın her zaman yanındayım, yeter ki KIBRIS TÜRK’ÜNE imkan tanınsın daha neler yaratır ve bu görevleri ifa eden ekipleri de canı gönülden kutlarım.

Şimdi miting ve sonuçları, mitingin esas amacı ve genel grevlerin sonuçları hükümetin ekonomik paket ile ilgili uygulamalarını geri çekmesini sağlamaktı odlumu hayır olmadı bunca zaman da uygulanan grevler boşa gitti. Grevde olan çalışanlar bıktı usandı işlerine geri dönmek istiyorlar da dönemiyorlar sokaklarda oturmaktan çok rahatsız oluyorlar bu rahatsızlıklarını da çalışan arkadaşlarına açıkça söylüyorlar biz bu gelişmeleri duyuyoruz. Bazı sendikaların mali sıkıntıya girmek üzere olduğu da kulaklarımıza geldi doğrusu bundan sonraki adımları çok merak ediyorum.

Bu pakete karşı sergilenen eylemler ancak gerçekte de sorunların çözümü içinde öneriler yetersiz, keşke sorumluluk içerisinde olsa her kesim de kriz yaratılmadan çözüme ulaşılsa. Miting siyasilere sataşma olarak da gerçekleşti partilerini değişen vekillere ciddi şekilde sataşıldı amaç gerçekte sataşmak mı idi düşünmek gerekir. Peki TÜRKİYE’YE sataşmak birinci mitingde de oldu ikincisinde de böyle de olunca RUM tarafından değerlendirmede ki bu değerlendirmeyi HRİSTOFYAS’IN damadı ve başkanlık TÜRK işleri danışmanı Türkolog MUDUROS yaptı, ve şöyle dedi. Benim için bu mitingin üç açık mesajı ve sonucu var.

1- Kıbrıslı TÜRKLER Türkiye’den gelen nüfuz içerisinde erimek istemiyorlar.
2- Kıbrıslı TÜRKLER TÜRK “işgalinin” sona ermesini istiyorlar
3- Kıbrıslı TÜRKLER hemen şimdi anlaşma istiyorlar.

Biz bu mesajları çok iyi anlamamız gerekir ve gerekli önlemlerin alınması için de bu konuda çalışma yapmamız gerekir ben bu konu ile ilgili başkana (HRİSTOFYAS) bilgi verip rapor hazırlayacağım. Bunlar Rum görüşleri.

AB yetkilileri de buna benzer sonuç algılamalarını AB parlamentosuna götüreceklerini ve KIBRIS TÜRK halkının isteklerini ileteceklerini ifade ettiler.

Gerçekte talep edilen bunlar mı eğer kalıcı bir çözüm isteniyorsa o zaman AB haksız yere üyeliğe almış oldukları tek ayaklı KC’nin durumunu tekrar gözden geçirsinler veya ANNAN planı döneminde KIBRIS TÜRKLERİNE vermiş oldukları sözleri yerine getirsinler.

Neticede halkımız mitingli eylem düzenledi ancak taraflar istediği gibi algıladı ekonomik nedenlerden dolayı ortaya çıkan eylem hakkı siyasi bir boyut aldı. Sorunlarımız AB’nin uyguladığı ambargolar ise sonuç o olmadı ve TC hükümeti ve devleti suçlandı siyasi anlamda.

Eğer elimizi taşın altına koyacaksak hep birlikte koymalıyız sorunları da paylaşmalıyız birilerinin eli balda iken birilerinin de limonda olmaz ve toplumsal birlikte sağlanmaz, durumumuzu gözden geçirmeliyiz.
Bu haber 442 defa okunmuştur

:

:

:

: