Yurtseverlik ise söz konusu olan kimsenin haddine değildir bize akıl vermek!

KKTC’de yayınlanmakta olan yayın organlarından birinde gazetemize ve medya grubumuzun yönetim kurulu başkanı Ali Özmen Safa’ya yönelik olarak çok çirkin bir şekilde kaleme alınmış gerçeklerle asla bağdaşmayan, mesnetsiz suçlamaları üzüntü ve nefretle kayda geçtik.
KKTC’de yayınlanmakta olan yayın organlarından birinde gazetemize ve medya grubumuzun yönetim kurulu başkanı Ali Özmen Safa’ya yönelik olarak çok çirkin bir şekilde kaleme alınmış gerçeklerle asla bağdaşmayan, mesnetsiz suçlamaları üzüntü ve nefretle kayda geçtik.

Öncelikle, her zaman doğru ve tarafsız haberleri vermeye çalıştığımızı tekrarlamanın ve tüm KKTC kamuoyuna bir açıklama yapma sorumluluğumuzun olduğu bilincindeyiz. Gazetemizin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlenmiş bulunan Sayın Ayşemden Akın’ın bir başka yayın organına konu edilen ve sadece kendi kişisel görüşlerini yansıtan köşe yazısı, medya grubumuzun yayın ilkeleri ve temel politikalarını asla yansıtmamaktadır ve bizler bu yazının kendisinin yürütmüş olduğu görev nedeniyle gazetemize mal edilmesini hiçbir surette kabul etmemekteyiz.

Gazetemiz yayın hayatına başlamış olduğu günden bu yana, güçlünün değil haklının yanında, doğru, tarafsız ve tüm siyasi görüşlere eşit mesafede duruşunun yanı sıra, KKTC gerçeğinin ve Ankara ile Lefkoşa arasındaki ideal uyumlu ortak politikanın en kararlı savunucusu konumunda olan bir gazetedir. Bu konuda en ufak bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemiz hele de son günlerde ülkemizde yürütülmeye çalışılan çirkin politikalar ve Rum milliyetçiliğine çanak tutanlarla aynı cümle içerisinde dahi yer almamız kendimizi bile inkar etmek olur.

KKTC’nin siyasi partileri arasında bulunan UBP, CTP, ÖRP, TDP ve DP ile olan ilişkilerimiz tamamen basın ahlak kuralları çerçevesi içinde gündeme gelmektedir. Yeri geldiğinde geçmişte CTP’yi eleştirmiş olduğumuz gibi günümüzde de UBP’yi eleştirebiliriz. Bir gazetenin görevi de budur. Eleştirel gözle politikayı takip etmek ve gerektiğinde övülecek uygulamaları desteklemek, halkın menfaatini ve haklarını birincil görev sayan bir medya grubu ve onun gazetesi olarak doğal günlük çalışmalarımızın bir parçası içerisinde yer almaktadır.

Bu nedenle gazetemizin çizgisini asla yansıtmayan bir köşe yazısını bahane ederek kendi bir takım çirkin emellerine alet etmeye çalışmak, Star Kıbrıs’a “çamur at izi kalsın” yöntemi ile saldırmak ucuz olduğu kadar artık halkımızın karnının bu gibi yalanlara tok olduğu basit bir yöntemdir.

Star Kıbrıs olarak bizler bazı kesimlerin çirkin emellerine hizmet edilebilmesi adına yaptıkları bu tip saldırılara alışkınız. Bizler bugünde geçmişte olduğu gibi Ankara ve Lefkoşa’nın ortak çizgisinin en sadık yayın organı olarak gazetecilik mücadelemizi sürdürmeye, doğru, bağımsız, tarafsız güçlünün değil haklının yanında yer almaya devam edeceğiz ve bu gibi saldırılara asla boyun eğmeyeceğiz.
Bu haber 537 defa okunmuştur

:

:

:

: