Adaya Kafa Tutan ve Ezber bozan Adam: Halil İbrahim AKÇA

Günümüzde şehir efsanesi yaratmaya yönelik “Kafa Tutmak” marifetmiş gibi lanse ediliyor.
Günümüzde şehir efsanesi yaratmaya yönelik “Kafa Tutmak” marifetmiş gibi lanse ediliyor. Özellikle ayağımıza kurşun sıkarcasına bazı kesimlerin Türkiye karşıtlığını misyon edindiği bugünlerde “Ankara’ya Kafa Tutmak” fasulye gibi nimetten sayılıyor. Olayın gerçekleştiği anlarda gür sesle karşı duruş sergileyemeyenler sonraları tevatüre bir şekilde aslan kesiliyorlar. Bunun için ise neredeyse yarım asırlık bir konuyu gündeme getirip kitaplaştıran ve bu olay üzerinden rant beklentisi olan kağıttan kaplanlar türedi. Vay be geçmişte ülkemizdeki bir partinin genel başkanı “Ankara’ya Kafa Tutmuş”. Ve o partinin basındaki bugünkü öncüleri bu olayı ve aslında kendi partilerini ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. Peki de sormak istediğim konu bu değerli basın mensupları üst düzey yönetiminde bulundukları partilerinin iki yıl önce hükümetteki ve Ankara’ya karşı süt dökmüş kedi hallerini unuttular mı?


İktidarda başka muhalefette başka tavır sergileyen samimiyetsiz kafa tutma senaryolarının Kıbrıs Türk halkına hiçbir faydası bulunmamaktadır. Bazı kesimlerin beni yanlış anlayacağını biliyorum; ama ifade etmek zorundayım ki Kıbrıs Türkü’nün faydasına olacak tavır “TÜRKİYE CUMHURİYETİ LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ HALİL İBRAHİM AKÇA’NIN ADAYA KAFA TUTAN VE EZBERBOZAN TAVRI”dır

Özellikle Tayyip Erdoğan Hükümeti’ne kadar “YAVRU VATAN-ANAVATAN VE KIBRIS NAMUSUM”dur gibi söylemlerin arkasına saklanarak KKTC’deki sanal ve sürdürülemez yapı finanse edildi ve daha içinden çıkılmaz hale sokuldu. Kıbrıs Türkü’nün yüz yüze geldiği bu durumun müsebbibi en az KKTC yetkilileri kadar Sayın Erdoğan Öncesi T.C hükümet ve devlet yetkilileridir.

KKTC’de alınan erken emeklilik gibi ekonomik akla uymayan birçok kararda T.C’nin onayı olduğunu biliyoruz. ÜSTÜNE ÜSTLÜK, KKTC’NİN YAŞADIĞI EKONOMİK AÇMAZIN TEMEL KAYNAĞINI OLUŞTURAN EKONOMİK, SOSYAL, SİYASİ, KÜLTÜREL VE SPORTİF TECRİTİN SONUÇLARINA KIBRIS TÜRK HALKINDAN ÇOK ANAVATANIN KATLANMASI GEREKTİĞİ HEM VİCDANİ HEM DE HUKUKİ BİR OLGUDUR.

Halil İbrahim Akça’nın varlığını Kıbrıs Türkü fırsat olarak değerlendirmelidir. KKTC’de artık popülist karar alma lüksü ortadan kalkmıştır. Kısa vadede başta sendikalar ve rüzgarın temsilcisi siyasi partilerin karşı duruşları olsa dahi ülkenin geleceği için başta yapısal olmak üzere rasyonel kararlar almak kaçınılmazdır. Bu kararların alınmasına nezaret etmede ise Sayın AKÇA biçilmiş kaftan olarak baş aktör durumundadır.

Sayın AKÇA yanında başta Başbakan olmak üzere siyasi arenada ayakta kalan ender Devlet Adamlarından Dr. Ertuğrul HASİPOĞLU’nun yaratacağı motivasyonla Kıbrıs Türkü’nün hayrına önemli işler yapılacağı inancını taşımak ve desteklemek durumundayız.
Bu haber 1682 defa okunmuştur

:

:

:

: