Dayak iddiasına doktor raporu

Polisin dayak attığı iddiası ardından mahkemeye çıkarılan uyuşturucu zanlısı Ünver İşçioğlu’nun doktor raporu mahkemeye sunuldu. Doktorun el yazısı yüzünden raporda ne yazdığı anlaşılamadı

 Polisin dayak attığı iddiası ardından mahkemeye çıkarılan uyuşturucu zanlısı Ünver İşçioğlu’nun doktor raporu mahkemeye sunuldu. Doktorun el yazısı yüzünden raporda ne yazdığı anlaşılamadı

 

MİSLİ KADIOĞLU

 

Evinde yapılan aramada 300 grama yakın hintkeneviri olduğuna inanılan madde ve tohum bulunan ve tutuklandıktan sonra avukatı tarafından ifadesi alınırken Narkotik Polisleri tarafından feci şekilde dövüldüğü iddia edilen Ünver İşçioğlu,1 gün tutukluluğunun bitmesi ardından dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. İşçioğlu’nun doktor raporu mahkemeye sunuldu. Yargıç Fügen Ulutekin, soruşturma çok yönlü ve henüz tamamlanmadığından İşçioğlu’na 5 gün tutukluluk emri verdi.

 

 

RAPOR MAHKEMEYE SUNULDU

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde çıkarılan uyuşturucu zanlısı Ünver İşçioğlu’nun soruşturması ile ilgili mahkemeye bilgi veren tahkikat memuru Ali Gündüz, mahkemenin verdiği emirle geçtiğimiz gün İşçioğlu’nu Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine götürdüklerini söyledi. Avukatı Özen Hürses’in Narkotik Polisleri tarafından ifadesi alınırken feci şekilde dövüldüğü iddiası üzerine hastaneye götürülen İşçioğlu’nun iki saate yakın hastanede kaldığını söyledi. Avukat Hürses, dövülmesinden dolayı ağzından kan geldiğini ve müvekkilinin iki saat serum aldığını kaydetti. Tahkikat memuru mahkemeye doktor raporunu sundu. Ancak raporda ne yazdığı okunamadı.

 

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

 

Ünver İşçioğlu’nun evine yapılan aramada 300 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, tohum ve süzgeç bulduklarını hatırlatan tahkikat memuru Ali Gündüz, soruşturma sırasında bir buçuk kilo uyuşturucuyu Türkiye’den aldığını ve bir kısmını kendisin içtiğini, bir kısmını da satması için 4 Ocak 2008 tarihinde tutuklanarak cezaevinde bulunan Mehmet Kılıç’a verdiğini kaydetti. Gündüz, soruşturmada Türkiye’den Mesut isimli birisinden aldığını da öğrendiklerini söyleyerek bu konuda da araştırmaların devam ettiğini bunun yanında birkaç kişinin sorgulandığını ve gerekli ifadelerin alındığını söyledi. Soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirten Ulutekin 5 gün tutukluluk emri verdi.

Bu haber 60 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER