UBP de sular duruldu

UBP de olanlar demokrasiler içerisinde gayet normal yani olanları demokrasi dışı değerlendirirsek o zaman demokrasi nedir diye düşünmeye başlayacağız.
UBP de olanlar demokrasiler içerisinde gayet normal yani olanları demokrasi dışı değerlendirirsek o zaman demokrasi nedir diye düşünmeye başlayacağız. Gerek görevden alınan bakanlar gerekse de diğer görev bekleyen vekiller, işte bu ince ayarı yapmak zor olan. Sistem gereği tüm seçilenler hizmet yapmak için bakanlık görevine aday parlamenter sistemin verdiği en doğal hak, ancak ilgili bakanlık görevini en iyi götürebilecek vekil olmak da gerekir bunun ölçüsü nasıl bulunacak bu da parti başkanının yetkisi dahilinde yani yetki BB sn İRSEN KÜÇÜK TE o da bu yetkiyi kullandı.

Meclis çalışmalarını veto eden vekiller meclis çalışmalarına geri döndüler ve hükümet sıkıntısını giderdi doğrusu da bu olması gerekirdi o da oldu çünkü soru KKTC de erken seçim değildir olsa ne olacak ki, ne değişecek değerli okurlar beni yanlış anlamasın ben gelecek yeni isimleri küçümsemek açısından değil bu sistem ile yeni gelecek olanlarda KKTC nin yapısal sorunlarını çözmede ne kadar başarılı olacaklar. Partilerin çarşaf liste geniş bölge sistemini en azından konuşmaya başlamaları beni memnun etti.

UBP KKTC de en büyük ve Hükümet sorumluluğu var partilerde sıkıntılar olabilir temennimiz olmamasıdır ancak demokrasi öyle bir şey ki sıkıntılı zamanlar da olabilir, bakanlık istiyorlar diye eleştirildi bazı UBP vekilleri ne isteyeceklerdi yani tabiî ki bakanlık yani hakları değil mi peki görevi başarı ile götürenler devam etmek istemezler mi onların başarısı partini başarısı değil mi halkımız kazanıyor bir başarıda, KKTC kazanıyor.

Peki başarısız olanlar varsa onlara ne demeli işte sap ile samanı karıştırmamalı ben görevden alınanların başarısız olduğunu söylemiyorum bir değişim oldu sn KÜÇÜK bazı kriterleri kullanarak değerlendirme yaptı ve değişimi sağladı peki bu ülkede yalınızca BAKAN değişmekle hantal yapı sona erer mi gerçekten sorunlarımız üç bakanın değişmesi ile mi giderilecek yoksa bu değişim rüzgarları içerisinde alt kadrolarda da düzenleme şart mı?????????????

Biz bu ülkede neyi ne zaman yapacağımızı gerçek anlamda başarabiliyor muyuz? UBP içerisin de millet vekil görevini laiki ile yürütülmesini savunanlar var halkımıza karşı sorumluyuz demektedirler ve Devletimize karşıda sorumlu olmamız gerekir, başka devlet yok ki kaybedersek halimiz nice olur.

Parti içerisinde bir gurup vekil haklı veya haksız bir tepki yarattılar bu tepki ile de konuşulmayan çok şey konuşuldu. Aslın da parti demokrasi örneğini şu şekilde veriyor diye düşünüyorum başkan dahi olsa istediği gibi davranamaz birinci mesaj herhalde bu ikincisi ise kurumsal bir yapı olduğunun hatırlatılması oldu. Üçüncüsü ise parti vekilleri bireylerden oluşur tümü de eşit oranda halkın onayını aldılar ve seçildiler. Seçmene karşı sorumlu dolayısı ile halkımıza karşı sorumlulukları var. KIBRIS sorununun içerisinden geçtiği bu dönemde sorumluluk daha da büyüyor.

Doğu Akdeniz de Kıbrıs’ın önemine baktığımız zaman TÜRK MİLLETİ için sorumluluk bir o kadar daha artıyor, değerli okurlar hükümet edenlerin sorumluluğu yalınızca KKTC sınırları içerisinde kalmıyor. Peki muhalefette bulunan partilerimiz en az hükümet edenler kadar sorumlu güçlü muhalefet iktidarı doğru icraatlar yapmaya sevk eder, eğer hükümetin karşısında güçlü muhalefet yoksa doğru olmayan icraatlar da yapabilir ancak sırf muhalefet olsun diye de yapılan muhalefetten hayır gelmediğini yaşadık bu küçücük ülkede.

Halkımız sorunumuz erken seçim değildir demekte, UBP vekilleri de erken seçime izin vermeyeceklerini açıkladılar önemli olanda kişisel farklarını bir kenara bırakıp gerek ekonomik paket konusunda daha da çalışsınlar gerekirse TÜRKİYE YE birçok defa daha gitsinler BE sn AKÇA göreve başladı görüşmeleri sıklaştırsınlar ve en akılcı sürdürülebilir önlemler alınsın işte en büyük misyon bu bence. KKTC de her yönü ile sürdürülebilir bir ekonomik, sosyal yapının siyaset dışı gerçek temellere dayanarak uygulanmasının sağlanması gerekir oluşturulacak bu gerçekçi yapı bizlerin geleceğe güven ile bakmamızı sağlayacağını düşünüyorum.

Rum tarafı ile anlaşma olursa olur kırmızı çizgilerimiz var onlarda masada CB sn EROĞLU tarafından savunuluyor ancak esas olan olmadığı taktirde DÜNYA YA karşı politikamız ne olacak bu galiba en önemli konuların başında geliyor tüm motivasyon bu istikamette olmalıdır, kısır politik çekişmeler herhangi bir şey üretmez. KKTC meclisin den üretken görevler istiyoruz halk adına talep ediyorum.
Bu haber 386 defa okunmuştur

:

:

:

: