MHP’nin zor virajı ve Türkiye’de aile yapısı

Türkiye'deki seçimlerin sürecinde siyasilerin birbirleriyle yarışlarında her gün yeni polemik konularına şahit oluyoruz.

Türkiye'deki seçimlerin sürecinde siyasilerin birbirleriyle yarışlarında her gün yeni polemik konularına şahit oluyoruz. Bir konu var ki haftalardır gündemden düşmüyor ya da düşürülmek istenmiyor. Toplumda aile ve ahlak yapısına büyük etkide bulunan bu konu hk. geçtiğimiz haftalarda da bir yazı yazmıştık.

Kaset skandalları zincirinde her gün yeni olaylar ekleniyor. Bu iş en çok MHP'yi etkilemiş durumda. MHP şu ana kadar divanında 10 kişiyi kaybetmiş durumda. Bazı internet sitelerinde istifa etmemeleri halinde kasetlerin kamuoyuyla paylaşılacağı iddiasından sonra MHP'de milletvekili adayları ve halen vekil olanlar istifalarını vermelerinden sonra MHP'de yüzler gerilmeye başladı. İşlerin bu kadar çıkmaza gireceğini kestiremeyen Sayın Bahçeli gerçekten zor duruma girmiş durumda. Divan gibi partide önemli mercide olan kişiler hk. kaset iddiaları partide moral en çökmeye neden olmuş durumda. Fakat benim üzerinde durmak istediğim konu MHP'li bir vekilin hanımına başka bir kadınla ilişkisi olduğunu bundan dolayı kaset iddialarının patlak vereceğini söylemesi üzerine hanımın verdiği cevap gerçekten hayrete düşürdü beni. Vekilin hanımı kocasını bu söylediğine hiçbir şey dememiş ve hatta destekçisi olduğunu söylemiş. Ne kadar basit bir durum. İnanın dilim varmıyor… Tüm bu olanlara bir kadının kendi haklarını görmezlikten gelerek sesini çıkarmaması. Bu durum toplumda ki diğer kadınlarımız için hiçte güzel bir örnek değil.

Toplumda bir aile yapısı var. Çoluk çocuklu bir ailede böyle bir olayın ardından vekilin eşinin konu hk. sesini çıkarmaması gayrete düşürdü bizleri. Ne bileyim ben bir erkek olarak bu durumu kolaylıkla hazmedemiyorken vekil eşinin aldatıldığını bile bile eşine destek vermesi ne kadar anlam verilmeyen bir durum olsa gerek! Beni MHP düşmanı diye adlandırmanızı isterim. Gerçekler ortada. Bunu hangi partiden vekil yapsa aynısını yazarım.

Bizim işimiz bu.

Neyse o !

5-10 yıl önce siyasetin bugünlere bu kadar kirlenerek geleceğini hiç ama hiç tahmin edemezdim. Hiçbir siyasi parti liderinin Sayın Bahçeli’nin durumunda olduğu gibi olmasını
istemezdim. Siyaset sahnesinde yaşananlar gerçekten Türkiye'de aile yapısını etkileyeceğinden hiç şüphem yok! Derhal yetkililerin bir an evvel kaset olaylarının arkasında olanları cezalandırmasında fayda görmekteyiz. Bu durum hakkında verilecek bir fire peşi sıra düğer olaylarında patlamasına bununda siyasi hayatın dışında Türkiye'de ki aile yapısını köklerinden etkiyeceği doğru bir tespittir. Bu durumda yararlanan ya da nemalananlara bir an evvel son verilmesi gerekmektedir. Bazen siyasi ya da ekonomik çıkarların öncesinde bazı durumlar daha önce gelir.İşte bunlardan biriside toplumun ahlakı ve düzenidir. Bu yazımızda da dikkat çekmek istediğimiz budur. Umarız ki bel altı siyasetin, çamur atmanın ya da kaset şantajlarına bir an önce son verilmesi gerekiyor. Bu yapılacak iş toplumuzun refahı içindir.
Bu haber 593 defa okunmuştur

:

:

:

: