O bir fenomen

Siyasette bugün meydan okuyan okuyana. İktidar Partisi’ne karşı Muhalefet partileri birleşmiş her gün meydan okuyorlar.

Siyasette bugün meydan okuyan okuyana. İktidar Partisi’ne karşı Muhalefet partileri birleşmiş her gün meydan okuyorlar. Tamam okusunlar ama Kemal Kılıçdaroğlu biraz işi abarttı bizce. Tam bir fenomen…

Fenomen demişken kelime anlamına bakmakta yarar görüyoruz. Fenomen kelimesi günümüzde; Kendi alanında efsaneleşmiş, işini en iyi biçimde yapan, reklam, medya, liderlik ve karizmatik gücü son derece etkileyici ve aynı zamanda milyonları peşinden sürükleyen kişi veya karakter, varlık anlamında kullanılmaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu(sözde halkın
kahramanı) bu işi iyi yapmaya çalışıyor. Ne diyor Kemal Bey’’ Senin oyların
düşerse genel başkanlığı bırak, Benim oylarım düşerse ben bırakırım’’ Bu sözleri çok iyi hatırlıyor gibiyim… Hatırlar mısınız CHP’nin eski genel Başkanının sözlerini’’ Seçimlerde başarısız olursam Rodos’a kadar yüzerim’’ Seçimlerde CHP’nin başarısızlığı ortaya çıkınca Sayın Baykal’dan tek bir ses duyamadım. Hatta birkaç gün ortalarda görünmedi. İster misiniz Kılıçdaroğlu’da 13 Haziran sabahı ortalarda görünmesin!

AK Parti’nin oyları düşerse R.Tayyip Erdoğan genel başkanlığı bırakacak. CHP’nin genel başkanı da kazandığı %1 ile %5 arasında ki artışla gövde gösterisi yapacak ben kazandım diyecek! ‘’Ne güzel dünya’’ değil mi? Kılıçdaroğlu takmış oyların düşeceğine, iktidara gelmek herhalde şimdi bir hayal olsa gerek ki oylarının iktidar olacağına yetmeyeceğini düşünüyor… Her gün popülist söylemleri ile mitinglerde bol keseden atan Kemal Kılıçdaroğlu iktidara gelme hesaplarını böyle küçük oyunlara mı bırakıyor?

Ahh Ahh.. Ne diyorlar gelen gideni aratıyor…

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programında Kılıçdaroğlu’nun sunucuya verdiği cevapları duyunca gerçekten hayal kırıklığına uğradım. 3 kelimesinden birisi ‘’Başbakan buyursun gelsin programda tartışalım he yok o da yetmez Bakanlarıyla gelsin’’ diyordu. Sende ne cevherler varmış Kemal bey bugüne kadar biz göremedik. Sunucunun sorduğu sorulara karşı alakasız cevaplarına ne demeli. Yuvarlak cevaplara… Ben söz bulamıyorum. Gelin siz karar verin. Geçtiğimiz hafta Kaset Şantajları hk. Yazdığımız yazı birilerini rahatsız etmiş bazı yerlere yazıdan dolayı rahatsızlıklarını dile getirmişler. Ne diyelim ki doğru söze ne hacet… Doğruyu yazmak bizlerin işi. Haksızlık yoksa ortada olmayan bir şeyi yazmıyorsak bizce sorun yok. Kaset Şantajını zaten tasnif etmediğimizi yazmıştık.

Hatırlarsak İnternetin Sansürlenmesine hemen tepki koyanları bir gözler önüne getirelim. Şimdi sansüre karşı çıkanlar ne çabuk kaset olayından sonra internet hk. Fikirlerini değiştiriveriyorlar. BTK’nın aldığı karara karşı çıkanlar, bugün internete her türlü görüntünün koyulmasını eleştiriyorlar. Zaten bugün yapılan şantajları zaten uygun bulmak insanlık işi değil. Doğru da değil. Ama eleştirdiğim nokta şu ki; konudan zararlı çıkanlar ya da canı yananlar olunca fikirlerin değişmesi eleştirilmesi gereken noktadır. Her konuya sırf muhalefet olma noktasında eleştiriler yapılması da doğru değildir. Sağlıcakla kalın.
Bu haber 700 defa okunmuştur

:

:

:

: