UBP de kazan kaynıyor

Bu yazı için gerçekten çok düşündüm çok da telkin aldım ve bir şeylerin yazılması gerektiğini partiye bağlı ve inançlı arkadaşların da desteği ile karar verdim.

Bu yazı için gerçekten çok düşündüm çok da telkin aldım ve bir şeylerin yazılması gerektiğini partiye bağlı ve inançlı arkadaşların da desteği ile karar verdim. Ben UBP ye muhalefette bulunduğu dönemde medya da destek veren ve özellikle bulunan partinin iktidar olmasında demokratik mücadele veren bir gazeteci ve TV programcısıyım, bunu da ADA TV de ve STAR KIBRIS ta gerçekleştirdim bundan dolayı başta ALİ ÖZMEN SAFA’YA ve tüm medya gurubu çalışan ve yöneticilerine teşekkürü bir borç bilirim.

UBP şu anda devleti yönetiyor ve bu günler çok kritik günlerdir diyeceksiniz ki KIBRIS hep böyle oldu ancak bu dönem farklı aşk olsun bunu anlayana eski tas eski hamam zor değişim ve gelişim şart, peki nasıl yönetilmeli bir kere her şey bir yana adam gibi çalışılmalı çalışmayanı da kapının önüne komalı. Ne kadar başarılı olunuyor işte burada UBP içerisinde çok farklı görüşler var ki başlığımız da kazan kaynıyor yazdık. Şimdi yorum olacak UBP parçalanıyor mu tabiî ki hayır parti tam bir teşkilatlı düzene sahip ve köklü bir parti ulusal davaya sahip çıkan ve ölümüne destekleyen KKTC nin en büyük partisi.

Parti hesaplaşmayı kendi içerisin de yapmayı çok iyi bilir sepeti dolu getiren ile boş getireni ayırmanın zamanı geldiğini düşünüyorum. Parti daha da ileri gitmek zorunda ve halkımıza vermiş olduğu sözleri de yarine getirmek zorunda. BB sn KÜÇÜK seçildiği zaman güçler dengesini unutmamak gerekir çünkü güç partinin görünmeyen ancak parti için her fedakarlığı göze alan binlerce kahramandır bunların sesine kulak vermek boynunuzun borcudur.

Ne mutlu bana ki en yetkiliden üyeye kadar herkesim ile direk diyalog kurabiliyorum ve KKTC için doğruların yapılmasının savaşını veriyorum. En önemlisi de demokratik hukuk devletin de tüm halkın eşit şekilde kucaklanması gerekir yoksa halk sizi nasıl destekler. Halkın desteğini almak evlik gibidir yoklukta ve bollukta beraber olmaktan geçer, birileri yoklukla boğuşurken diğerleri de bollukta ise işte o zaman kavga başlar ve sonu neye varır kimse bilmez.

Atamalardan tutunuz da birçok görevlendirmeye kadar dengeler bozulmuş nasıl düzelir kolay istikrar sağlanabilir ancak dik durmanız şart verdiğiniz sözler ölçülü olacak ve yarine de gelebilecek, aksi ise ciddiye alınmaktan yoksun kalırsınız ki o da ha varsınız ha yoksunuz olur ve halkın desteğini kaybetmiş bir iktidar ve oradan nemalanmaya çalışanlar. UBP devraldığı bir enkazı temizlemeye çalışıyor kendi deyimleri çünkü biz hükümet değiliz hükümet olanların çalışmalardan elde ettiği rakamsal sonuçlar onlarda ortada inkar etmek mümkün değil resmi olarak da zaten veriler açık. Ancak oy veren halk bunları değil çözümler ile gelecek olan iyileşmeyi görmek istiyor burada da haklı ben Hatice ye değil neticeye bakarım diyor insanımız bu da doğru yani.

KKTC yi yaşatmaya yeminli bir partinin gücünü halktan aldığını iyi bilmeli ve bunu da halk ile sürekli paylaşmalı halkın sesine kulak verirken de partinin de sesini iyi duymalı yönetim ve parti özdeş olmalı ve bir bütün olarak davranmalı. Şu bunun adamı o bir başkasının adamı diye bir farklılaşmayı asla kabul etmeyiz böyle farklılıkları da yaratanları demokratik siyasi anlayış ile yerden yere de vurmayı çok iyi biliriz başta dedik ya ben medya olarak muhalefet döneminde destek verenlerdenim unutulmasın doğru gördüğümü söyler ve yazarım yanlış varsa da ifşa etmekten de çekinmem, herhalde partiler ile olan iyi ilişkimi de buna borçluyum ben her konuşmanın nerelerde kalmasını çok iyi dengeler ve ikili arasın da kalması gerekirse de öylede olur bundan dolayı da bana güvenenlere teşekkür ederim.

Ben bir şeyler yazmaya çalıştım parti içi sıkıntılar ile ve ülkedeki siyasetin akışı doğrultusun da valla demişler ki anlayana sivri sine saz anlamayana davul zurna az.

Son sözüm UBP nin de kurucularından olan KC sn RAUF DENKTAŞA geçirmiş olduğu hastalıktan dolayı acil şifalar dilerim 50 yıl önce bu günü iyi okuya bilen güçlü bir devlet adamı olan sn DENKTAŞ bizlere KKTC yi yarattı o ve mücadele ve dava adamları onlara her zaman teşekkürü bir borç bilmeliyiz tabiî Ki anavatanımız TÜRKİYE de bizim her zaman yanımızda ne mutlu bize ki böyle bir gücün parçasıyız.
Bu haber 1606 defa okunmuştur

:

:

:

: