“Şoförü Müdür Yapan Hükümete Güven Duyulur mu?”

Başbakanlıkta bir grup ekonomist arkadaşla alternatif ekonomik paket hazırlayan biri olarak üzülerek belirtmek isterim ki “ NE YAZSAK NE SÖYLESEK BOŞUNA”!.....
Başbakanlıkta bir grup ekonomist arkadaşla alternatif ekonomik paket hazırlayan biri olarak üzülerek belirtmek isterim ki “ NE YAZSAK NE SÖYLESEK BOŞUNA”!.....

Kısacası hükümet edenler için söylenebilecek tek söz “NATO MERMER NATO KAFA”! !!!

Sayın Başbakana kapalı oturumda ısrarla vurguladığımız çok önemli bir şey vardı. Nobel ödülü almış ekonomistler dahi alternatif ekonomik paket hazırlasalar, uygulamada başarılı olmasının ön şartı halka güven verebilen bir hükümetin varlığıdır. Bunun için ise, halkın geneline fayda getirecek rasyonel kararlar alan, halka açık, samimi ve doğruları söyleyen ve buna paralel tutarlı olan, şeffaf ve saydam bir hükümet yapısından bahsetmekte idik.

AMA BİZ SÖYLÜYORUZ MERSİNE ONLAR GİDİYOR TERSİNE!.....

Şuanki iktidarın yaptığı, geçmiş hükümetleri işaret ederek kendi yaptığı yanlışları meşru göstermeye çalışmaktır. Yanı “TENCERE DİBİN KARA, SENİNKİ BENDEN KARA!..

Bir önceki hükümet döneminde Lise mezunu müsteşar, beden eğitimi mezunu ihale komisyonu başkanı, ilkokul öğretmeninden KTHY genel müdürü gibi örneklere birlikte tanık olduk. Hatta, bazı müsteşarlar hanımı adına şirket kurarak ihaleleri bile götürdü.

Peki bir önceki hükümet bu yanlışlıkları yaptı diye şu anki hükümetin benzer yanlışlıkları yapmasına başta UBP’liler olmak üzere toplum ve hatta T.C Elçiliği sessiz mi kalmalı?....

UBP hükümetinin müzikcisiyi YAGA’ya, edebiyatçıyı Proje müdürlüğüne atadığını biliyoruz da eski bakan şoförünün müdürlüğe atanmasına da PES DOĞRUSU!!!!

Bu kişi müdürlüğe layıksa da biz onu şoför olarak kullandık çok ayıp yapmışız. Eğer hakettiği soförlük ise de biz onu müdür yapıyoruz bu çok daha büyük halka yapılmış bir ayıp.

LAFA FAZLA GEVELEMEDEN SÖYLENECEK TEK ŞEY. “ESKİ BAKAN ŞOFÖRÜ VE LİSE MEZUNU SÖZKONUSU KİŞİDEN BAŞKA MÜDÜRLÜĞE LAYIK BİRİNİ BULAMIYORSAK BAŞTA UBP LİDERLİĞİ OLMAK ÜZERE BU DURUMA SESSİZ KALAN HEPİMİZE YAZIKLAR OLSUN”.

Buna ilaveten, manidar olan başka birşey günümüzde peyder pey AB uyum yasalarının gündeme gelmesi ve bunların arasında en önemli olanlardan birinin de “KAMU REFORMU”nun olmasıdır.

AB Koordinasyon Merkezi Başkanı Sayın Dr. Erhan Erçin AB uyum sürecinde yeni Kamu yasasını savunurken mangalda kül bırakmamaktadır. Efendim artık performansa göre kamu düzeni oluşturulacak ve “LİYAKAT” esas alınacak temel unsur olacakmış…….

Vay bee… Demek ki müzikciden YAGA üyesi, şoförden de müdür yapmak AB muktesebatına uyum ve dolayısıyla “LİYAKAT” konsepti ile örtüşmektedir.

TÜM SAMİMİYETİMLE İFADE ETMEK İSTERİM Kİ; BİR UBP’Lİ OLARAK BU SAÇMALIKLARI HAZMEDEMİYORUM, HAZMEDENLERE DE SAYGI GÖSTERMİYORUM.

KİMSE GOCUNMASIN AMA DOST ACI SÖYLER

Bu haber 2129 defa okunmuştur

:

:

:

: