Yeşilırmak’ta festival coşkusu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ‘çilek diyarı’ olarak bilinen Yeşilırmak’da düzenlenen 6. Geleneksel Çilek Festivali bugün başlıyor.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ‘çilek diyarı’ olarak bilinen Yeşilırmak’da düzenlenen 6. Geleneksel Çilek Festivali bugün başlıyor.
Festival saat 18.00’de Yeşilırmak’ta “Kortej Yürüyüşü” ile başlayacak. AKDER Halk Oyunları Ekibinin gösterisinin ardından saat 19.00 da Yeşilırmak Festival Alanı’nda resmi açılış töreni yapılacak. Festivalin açılışını Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yapacak.
Sanatçıların ve dans gruplarının sahne alacağı çok sayıda etkinliğin yer alacağı festival 12 Haziran’a kadar devam edecek.
Bu akşam Kıbrıs Müzik Yolcuları; Cuma akşamı Fahriye Özay, Grup Nefes; Cumartesi Örge Volkan; Pazar Grup Körfez ve Kıbrıs'ta Barış İçin İki Toplumlu Koro sahne alacak.

TİYATROSN İLLÜZYON’A KADAR HER ŞEY VAR

Festival çerçevesinde Yedidalga Erdal Abit ve Yeşilyurt İlkokulu, Kültür Dairesi Halk Dansları Topluluğu ve Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Karagöz Hacivat, Sinerji Kültür Sanat Derneği, Kıbrıs Line Dans Derneği, YDÜ Latin Dans Grubu, GASAD Halk Dansları Grubu, Özgün Adımlar Kültür ve Sanat Derneği, Tango Tutkunları ve GASAD Halk Dansları Grubu ve Güzelyurt Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İllüzyon’un gösterileri de yer alacak.
Etkinlikler çerçevesinde 11 Haziran Cumartesi günü saat 09.00 da Yedidalga’da Yüzme Maratonu, saat 14.00’te ise Uçurtma Sörfü yarışmaları düzenlenecek.

PAZAR AKŞAMI, 6. ÇİLEK GÜZELİ YARIŞMASI

Doğa yürüyüşü ve çilek tarlalarına gezinin düzenleneceği Pazar akşamı, “6. Çilek Güzeli Yarışması” düzenlenecek. Festival yarışmanın ardından havai fişek gösterisi ile son bulacak.
Festival, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Çilek Diyarı” projesi çerçevesinde Lefke Belediyesi, Yeşilırmak Muhtarlığı, Yedidalga Muhtarlığı, Bademliköy Muhtarlığı ve Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği ortaklığında, Lefke Avrupa Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu işbirliğinde geçekleştirilecek.
Bu haber 58 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER