ADLİYE KORİDORLARI’NDA HIRSIZ BOLLUĞU

Son zamanlarda hırsızlık olaylarındaki artış mahkeme salonlarına da yansıdı.
Son zamanlarda hırsızlık olaylarındaki artış mahkeme salonlarına da yansıdı. Lefkoşa’da 2 günde 7 tane evi soyan iki kişiyi yakalayan polis, Girne Bölgesi’nde de organize bir şekilde 20 evden fazla evi soydukları iddia edilen Letonya uyruklu iki kişiyi çaldıkları eşyalarla kıskıvrak yakaladı. Ayrıca Lefkoşa’da hırsızlık yapmakta kullanılan araç gereçlerle 3 kişi yakalanırken, kısa süre önce Türkiye’den gelip, boş inşaatlarda yatan ve geceleri hırsızlık yapan yaşları 17 olan 4 zanlı da cezaevine gönderildi. Uyuşturucu madde bulundurma, tasarruf ve ithal suçlarını işleyen zanlılar da mahkeme salonunun misafiri oldu. Bu suçlardan dolayı tutuklu bulunan 3 zanlı cezaevine gönderildi.

2 GÜNDE “BABA” VURGUN
Kuzey Kıbrıs’a 27 Haziran’da gelip iki günde 7 eve giren Fırat Başak ile Sevim Hüseyinoğlu isimli iki zanlı, girdikleri evlerden altın, para, takı ve birçok elektronik eşya çaldı. Girne’de bir otelde kalan zanlılar çaldıklarının otel odasına saklayıp yeniden hırsızlığa çıkıyordu.28 Haziran günü de öğlen saatlerinde bir eve girmeye çalışan zanlılar işi beceremeyince oradan ayrıldı. Hırsızlık girişimi üzerine polis Lefkoşa’da devriyeye çıktı. Yaya bir şekilde yürüyen iki zanlıdan şüphelenen polis, zanlıları gözaltına aldı. Ancak polisin yaklaştığını gören iki zanlı üstlerinde bulundurdukları çalıntı eşyaların bir kısmını yola attı.

ÇALIP OTEL ODASINA SAKLADILAR
Tutuklanan iki zanlının üzerinde yapılan aramada birçok çalıntı malları bulan polis, yola atılmış eşyaları da bularak emare olarak aldı. Zanlıların kaldığı otel odasında da arama yapan polis, otel odasına saklanmış birçok ziynet eşyası ve çalıntı birçok eşya ele geçirdi. Zanlıları mahkemeye çıkaran polis, zanlıların Yenikent ve Ortaköy Bölgesi’nde 7 evin kapısını İngiliz anahtarı ile kırarak içeri girdiklerini ve birçok eşya çaldıklarını söyledi. Şuanda polis gözetiminde olan zanlıların çaldıkları eşyalarda basına sergilendi. Eşyalar arasında altın,takı,para ve elektronik eşya gibi birçok eşya vardı.

PLANLAYIP SOYDULAR
Girne’de sakin iki Letonyalı hırsız da duyanları hayrete düşürdü.Girne, Lefkoşa, Mağusa ve İskele’de yaklaşık 6 aydır birçok evi soydukları iddia edilen SandisKulins ve JanisBarda’nın tam teçhizatla hırsızlık gerçekleştirdikleri ortayaçıktı. Zanlıların soyacakları evleri önceden belirledikleri, biri hırsızlık yaparken diğer zanlının da evin çevresini gözetlediği iddia edildi. Ayrıca zanlıların çaldıkları birçok eşyayı Güney Kıbrıs’ta elden çıkardıkları ve Güney’de işbirliği yaptıkları suç ortakları olduğu da ileri sürüldü. Zanlıların çaldığı eşyaların bir kısmı polis tarafından bulunurken, diğer eşyaların satıldığı ve yurt dışına çıkarıldığı öne sürüldü.

BAZILARI TANIYORDU
Ayrıca, zanlıların evine girerek hırsızlık yaptıkları birçok kişiyle de tanışıyor oldukları ve bu kişilerin evine girip çıktıkları iddia edildi. Şuanda polis gözetiminde bulunan zanlılar aleyhindeki soruşturma devam ederken, zanlıların girdiği ve çaldığı diğer eşyalar araştırılıyor.


ALETLERİ ALIP KEŞFE ÇIKTILAR:Kuzey Kıbrıs’a gelip pansiyon parası ödememek için araç kiralayıp araçta yatıp kalktılar. Hırsızlıkta kullanılan eşyalarla Lefkoşa’da turlayıp fırsat kollarken polis tarafından yakalandılar. Tutuklanarak mahkemeye çıkarılan zanlılar Erdem Halis, Turgay Yalçın, Bişar Akdemir çelişkili ifadelerle savunma yaptılar. Biri araçta bulunan ve hırsızlıkta kullanılan araç gereçlerin kiralık araca ait olduğunu öne sürerken diğeri araç gereçlerin Türkiye’deki arkadaşlarına ait olduğunu söyledi. Bir zanlı da paraları olmadığı için pansiyonda kalmadıklarını ve araç kiralayıp araçta kaldıklarını ileri sürdü. Şuanda poliste tutuklu bulunan 3 zanlı aleyhindeki polis soruşturması da devam ediyor.

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Fatma Özerdağ’a ait işyerinde Haziran ayı içerisinde farklı zamanlarda meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili olarak tutuklu bulunan zanlılar M.E., G.Y., H.Ç. ve M.A. aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı. Tümü 17 yaşında olan zanlılar Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin kararı ile yargılanıncaya kadar 1 ay süreyle cezaevine gönderildi.


MESKENLERİ İNŞAATLAR: Öte yandan zanlıların kısa bir süre önce Türkiye’den geldikleri, boş inşaatlarda kalıp geceleri hırsızlık yaptıkları öğrenildi.

UYUŞTURUCU 3 KİŞİYİ HAPSE GÖNDERDİ
Adliye Koridorlarının ikinci önemli konusu da her zamanki gibi uyuşturucu vakalarıydı. Arkadaşının sürpriz olsun diye kargo ile Hint keneviri gönderdiği HanbeyŞit,soruşturması tamamlandıktan sonra dava dosyası hazırlanıncaya kadar 3 ay süreyle cezaevine gönderildi. Çorabında Kuzey Kıbrıs’a Hint keneviri sokmaya çalışırken suçüstü tutuklanan zanlı Erkan Ekin ise soruşturma sonrası teminatla serbest kalmasına karar verildi. Ancak teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı cezaevine gönderildi.

Ülkeye iç çamaşırında ve vajinasında 995 adet extacy sokmaya çalışırken tutuklanan çek Cumhuriyeti vatandaşı JanaRotkovada davaları görülünceye kadar 3 ay süreyle cezaevine gönderildi.
Bu haber 625 defa okunmuştur
  • umursuzlar altan  girne - 04.07.2011 yani daha anlamadık millet huzursuz.daha ne bekliyorlar dünyada en çok hırsızlık olan ülke olarak adımız duyuldu.turizm yılı olarak iyi reklam.geçenlerde onyedi yasında iki genç adaya gelir gelmez hırsızlıktan yakalanmış ve bu iş için geldıklerini söylemişler.basit gümrükten çıkarken nerde kalacaksınız paranızı ne kadar diye istense ne yapacakları bellı olur eminim yüz tl bile yoktu ceplerinde.bunlar insan hayatıile de oynarlar anlayın ne kadar hayat riskimiz kötü deva edelim umursuzluğa aydınlık günler bizi bekler.gece özgürlüğümüz kısıtlandı.
  • Turist Londradan  Mehmet - 04.07.2011 Eeee boşuna dememişler bu sene turizim yılı olacak tursitler gelip basacak bunun içini birda çevre yılı ilan edildi bakın iyi izleyin Gelen tursitcikleriii habire gelirler maşşallah getirdiklerini bırakacaklarınaa bundan alıp giderler daha zararlı çıktık biz bu iştenn birda ekonomimiz düzelecek herşey daha güzel olacakmışş haaaaaa Allaha havale be sizii.......
  • Cogunluk MADE IN T.... Dervis  Lefkosa - 04.07.2011 Ne aci ki hepsi da ithal.
  • hasanoglu  londra - 04.07.2011 Yine ozellikle hirsizlik yapmak icin gelen 4 kisi bunlar ,bu durum boyle devam edemez ne den Batu Han magosadan kardes ,artik inandin mi ,KKTC,ye sirf hirsizlik yapmak icin gelen tc vebaska yabancilar var.
  • SORMA GIR HANI LONDRALI  U.K - 04.07.2011 K KIBRIS TADLIYE KORIDORLARI TC DEN KRO , GACO , KIRMAN TURISTLE DOLDU TASTI ..
  • alican  girne - 04.07.2011 gemiden enen gece hırsızlığa koyulur.allah acısın sonumuz son değil ama değerli hükümet böyle uygun görür

:

:

:

:

DİĞER HABERLER