Lapta Avcılık Atıcılık Kulübü yükselişte

2010–2011 KKDF Girne Darts Birliği (GİDAB) Ligi’nde mücadele eden Lapta Avcılık Atıcılık Spor Kulübü sezonu başarı ile tamamladı.

2010–2011 KKDF Girne Darts Birliği (GİDAB) Ligi’nde mücadele eden Lapta Avcılık Atıcılık Spor Kulübü sezonu başarı ile tamamladı.

Girne Darts Birliği Efes Dark Ligi şampiyonluğunu elde eden Lapta Avcılık Atıcılık Spor Kulübü, bu başarısına geçtiğimiz gün sona eren ve 53 takımla başlayan KKDF Federasyon Kupası’nda aldığı dördüncülüğü de eklemiş oldu. Cem Tayyareci, Erkan Canbolat, Tahsin Kocataş, Ahmet Evliya, Bekir Evliya, Ünal Kocataş ve Erol Canbolat’tan oluşan takımda, takımın Flaş oyuncusu Erkan Canbolat’ın GİDAB Ferdi ikinciliğini, takım arkadaşı Tahsin Kocataş ile oynadığı çiftler müsabakalarında GİDAB şampiyonluğunu elde etmişti. Ayrıca, sezon içerisinde 157 sayıdan bitirdiği oyunla sezonun En Yüksek Sayıdan Bitirme ödülüne ve 12 Dartsta bitirdiği oyunla sezonun En Az Dartsta Bitirme ödülünü kazanması ve bir diğer özel ödül olan En Yüksek Sayı Atma ödülünü GİDAB şampiyonu Jhon Swayn ile ortak alması, Lapta Avcılık Atıcılık Spor Kulübü ve oyuncularının başarı grafiğinin yükselmesi dikkat çekti. Sponsorluğunu Lapta Belediyesi’nin üstlendiği ve Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu örnek takımlarından biri olan Lapta Avcılık Atıcılık Spor Kulübü Takım Kaptanı Cem Tayyareci’nin yaptığı açıklamaya göre, KKDF liglerinde mücadele eden takımlarını Federasyon içerisinde örnek disiplinli ve başarılı bir takım haline getirmelerini Lapta Belediyesi’nin yaptığı maddi ve manevi yardımlara borçlu olduklarını dile getirdi. Lapta Belediyesi’nin kendilerine yaptığı yardımların diğer belediyelere de örnek olmasını temenni eden Tayyareci, Darts camiasında bölgelerini en iyi şekilde temsil ettiklerine inandığını söylerken, Lapta Belediyesine de yapılan katkılar için şükranlarını iletti.
Bu haber 33 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER