Rum tarafı kaynıyor

Geçtiğimiz haftalarda Rum tarafında gerçekleşen patlamanın ardından gelişmeler çok ta iç açıcı değil.

Geçtiğimiz haftalarda Rum tarafında gerçekleşen patlamanın ardından gelişmeler çok ta iç açıcı değil. Ben patlama nedenleri ve sonuçları hakkında yazmak istedim unutuldu gibi olsa bile Rum haklıda patlama hakkında endişeli düşünceler içerisinde. Ben ilk günden itibaren bu patlamanın sabotaj olduğunu düşünüyorum bu konuda o kadar çok tesadüfler var ki sabotaj olduğu düşüncem güçleniyor, belki bir zaman neler olduğunu öğrenebiliriz MAKARİOSA düzenlenen darbe gibi.

Bu patlayıcı malzemeler 2009 yılında İRANDA bir RUS gemisine yüklendi ve SÜRİYE’YE götürülmesi için yola çıktı SÜVEYŞ kanalında geçti ve KIBRIS açıklarında gemi arıza göstermiş ABD yetkilileri de RUM hükümetine bu gemiye el komaları konusunda da bilgi verilmiş ve malzemeye el konuldu. 98 KONTEYNER içerisinde bulunan bu patlayıcı malzemeler EVANGELOS FLORAKİS deniz üssüne açıkta tutulmaya başlandı oraya götürülmelerinin en büyük nedeni limana çok yakın olmaları ve tekrar sevk edilmeleri olsa gerek.

Komutanlık bu malzemenin tehlike arz ettiğini ve oradan kaldırılması gerektiğini defalarca hükümete yazılı olarak bildirmiştir, savunma bakanı, dışişleri bakanı orda bir tehlike olmadığını yazılı olarak komutanlığa bildirmişler.ben üç ihtimal üzerinde duruyorum;

1-SURİYE kendine ait olan bu malzemeyi RUM hükümetinden sürekli istemekte idi geçen yıl HAFIZ ESAT RUM tarafına resmi bir ziyaret gerçekleştirdi 5 maddelik ekonomik işbirliği paketi imzalandı ben bunu deşifre edince TÜRK DIŞİŞLRİ SURİYEDEN izahat istedi SURİYE de bu anlaşmayı yalanladı. Konu patlayıcı malzemeler de konuşuldu ki bu malzemeler 2000 ton dan fazla idi, ayni şekilde de İRAN da RUM hükümeti üzerinde baskı kurmakta idi bu malzemelerin SURİYE ye verilmesi için. ABD RUM tarafına yardım edebileceğini ifade etti hatta bu malzemenin MALTAYA götürülebileceğini söyledi, ancak tatmin bir cevap alamadı. HRİSTOFYAS RUM komutanlığından yazılan yazılara bu malzemenin kaldırılmasının politik bir karar olduğunun cevabını yazmıştı ve sorun masadadır malzemeler de ekim ayında kaldırılacaktır diye cevap vermişti. Patladıkların sabahın bir gün öncesinde de HRİSTOFYAS İRAN büyük elçisi ile ani bir görüşme gerçekleştirdi, hatta geçen yıl da ekonomik sıkıntı artınca HRİSTOFYAS İRAN ile ada ya yatırım yapmaları için görüşmeler gerçekleştirdi ve 100 İRAN’LI iş adamını getirmek istediğini söyledi ancak iş çevreleri ve ana muhalefet çok şiddetli karşı çıktı ve bu öneri hayat bulmadı.

HRİSTOFYAS bu malzemelerin SURİYEYE para karşılığında verile bileceğini ifade etti hatta bu ekonomik sıkıntıda bir gelir elde edilebilir demişti, bir de çok eski olmayan bir tarihte ABD elçisinin HRİSTOFYASA göndermiş olduğu mektuba da cevap vermediği biliniyor. O alanda ara ara patlamalar olduğu söylendi ki o da yalandı hiç basına yansımadı ki RUM tarafın da bu tür olayların basına yansımaması imkansızdır.

Bana göre patlatılmasının en büyük nedeni patlayıcıların SURİYE YE verilmemesi içindir, arkasında mutlaka ABD-İSRAİL var ABD büyük Ortadoğu planı unutulmamalı.

2-ekonomik nedenler ile RUM tarafını köşeye sıkıştırıp özellikle KIBRIS sorununda istenilen sonuca ulaşmak için de bir neden olur. Doğu Akdeniz de bulunan doğal gaz rezervleri dünya da tespit edilen en çok miktardır bunu da düşünmek gerekir. Patlama öyle bir saatte oldu ki en az ölü sayısı ile 13 kişi hayatını kaybetti toprakları bol olsun diyoruz, ancak bu patlama 9-10 saatlerin de olmuş olsaydı yüzlerce kişi hayatını kaybederdi o da tam insanlık dramı olurdu, eğer ayarlama ise!!!!!!!!!!!!! bunu da okuyucuların taktirine bırakıyorum.

3-bu malzeme kendiliğinden patladı deforme oldu kendi kendine ateş aldı ve saatlerce yandıktan sora patladı olması mümkün mü belki her şey mümkün ancak basında aralarda patlıyordu yanıyordu demeleri yalan o günlerde patlamadı da ondan sonra mı patladı düşünce kaldırır. Kesinlikle birçok şey gizleniyor belki bir gün karanlıkta kalmışlar aydınlanır ve bilgi sahibi oluruz .

Dünyada bazı dengeler var ki kimse oynayamaz oynamaya çalışanları da gördük nerde ise tümü yok edildi büyük çıkarlar küçükleri ezer geçer, bazı gerçekler var ki inkar edilemez tesadüfen olmayan olaylar ve her zaman altını çizdiğim gibi KOMPLO TEORİLERİ
Bu haber 1167 defa okunmuştur

:

:

:

: