Siyasetçi konjoktürü doğru okumalı

Değerli okurlar bu günkü yazımda ders verir gibi bir yazı yazmak istedim çünkü gerçekten değişimi okuyamayan siyasetçiler var, veya geçmişe takılı kalıpta ne yaptığını bilmeyenler ile bir girdapta gidiyoruz.

Değerli okurlar bu günkü yazımda ders verir gibi bir yazı yazmak istedim çünkü gerçekten değişimi okuyamayan siyasetçiler var, veya geçmişe takılı kalıpta ne yaptığını bilmeyenler ile bir girdapta gidiyoruz. Dünya değişiyor ve gelişiyor ayni kalmamız söz konusu bile olamaz alışkanlıklarımızdan kurtulmak ve değişen çevrede yerimizi almak durumundayız ben tabiî ki siyasetten bahsediyorum insanlarımız değişimi iyi takip ediyor ve önlemlerini alıp uyum sağlamaya çalışıyor.

Türkiye sn ERDOĞAN’IN BB döneminde çok iyi bir ekiple değişen dünya da çok önemli adımlar atarak TÜRKİYE’Yİ çok önemli bir haline dönüştürdü, başarmanın sırrı çok iyi bir ekip ile çalışma takımınızı iyi kurmaktır tam da bizde KKTC de olduğu gibi. TC 10 yıllık AKP iktidarı döneminde dünya siyasetinde söz sahibi olduğu bir güce ulaştı bunun yolu çalışmaktan ve genç beyinleri yönlendirmekten geçtiğini inkar etmemek gerekir, Ortadoğu da gelişen olaylarda ve yeniden şekillenecek olan demokratik değişimlerde vazgeçilmez ülke konumunda ve en önemli güven veren demokratik bir devlet konumunda hedef 2023 büyük ATATÜRK’ÜN kurmuş olduğu CUMHURİYET’İN 100. Yılı çok önemli bir hedef ve amaç.

Peki biz KKTC de ne yapıyoruz iktidarı ve muhalefeti olarak soruyor muyuz kendimize yoksa 1976 dan kalan siyaset ile devam mı ediyoruz. KKTC bazı değişimler ile karşı karşıya dünya değişiyor ve gelişiyor çevremizde var olan kabuk kırılıyor biz bunu ne kadar takip edebiliyoruz yoksa yapmamız gerekenleri zamana yayıp biraz daha bekletme yoluna mı gidiyoruz eski alışkanlıklar gibi o sendendir gücendirme bu bendendir rahatsız etme siyaseti ile devletin önünü açmak mümkün mü çok ta devletçi olup da içinden çıkılmaz bir yapı oluşturulmasına da karşıyım.

Ülkemizde gelişmeler oluyor bunu inkar etmek haksızlık olur mutlaka ki her hükümetler döneminde de önemli gelişmeler olmuştur, ancak benim aradığım önemli gelişmeler dışında KKTC de sürdürülebilir adil bir yapının oluşmasını sağlamaktır TÜRKİYE versin bizde eskisi gibi dağıtalım mantığı gibi hayalci bir mantığı kabul etmem mümkün değildir belki eski deneyimlerde olmuştur ancak değişimlere ayak uydurmak birçok işin DÜNYA da olduğu gibi hatta daha da verimli olmasını sağlamak siyasetin işi siyaset ülkenin önünü yasal düzenlemeler ile sağlar hayatı kolaylaştırır ve beklide en önemlisi haksız rekabetin önüne geçerek ekonomik hayatı düzenler bu da vizyon olmalıdır.

Bizim sıkıntımız yalınızca ekonomik değildir bir de ki en önemlisi bu herhalde yapısal bir bozukluğumuz var ben geçenlerde BB sn KÜÇÜKÜ bir mağaza açılışında gördüm ki tek başına başka bakan yoktu kendime sordum bu kadar çok vakti mi var ki mağaza açılışlarına koşuyor ve davet ettiğimiz halde programlara katılmıyor medya ile barışık olmak ve vizyonu anlatmak beklide esas önemli olan bu.

Yanı başımız da buluna RUM tarafın da bile ben başkanın mağaza açılışlarına koştuğunu görmedim o kadar vakti yok TÜRKİYE DE bu hiç olmuyor nerde ise.

Zamanı doğru kullanmak akılcı olsa gerek ve alınacak önlemleri de ki bunlar değişimi sağlayacaktır zaman geçirmeden alınmalı verilen sözler yerine gelmeli o zaman sürdürülebilir bir KKTC yaratabiliriz ülkenin önü açık yeter ki kapatmayalım, ekip önemli bunu da unutmayalım.
Bu haber 674 defa okunmuştur

:

:

:

: