Bir bayram haftası

Ramazan bayramı veya diğer adı ile şeker bayramı oruç tutanlar için bu sıcaklarda gerçekten zor bir ay oldu ancak ALLAH yardımcı oldu ve tekrar dinimiz gereği bayramımızı en iyi şekilde kutlayacağımızı düşünüyorum.

Ramazan bayramı veya diğer adı ile şeker bayramı oruç tutanlar için bu sıcaklarda gerçekten zor bir ay oldu ancak ALLAH yardımcı oldu ve tekrar dinimiz gereği bayramımızı en iyi şekilde kutlayacağımızı düşünüyorum. Tüm halkımızın bayramını en iyi dileklerim ile kutluyorum, bayramın öncelikle herkese sevgi ve huzur getirmesini diliyorum. Yine her bayram da olduğu gibi büyükler ziyaret edilir ölülere mezarları başında dualar okunur ve küçükler sevindirilir, bu geleneğe KKTC halkı uymakta ve kültürünü devam ettirmektedir.

Ancak ben konuda şunu da yazmadan geçemeyeceğim Müslüman olmak demek sırf bu özel günlerde böyle davranmak olmasa gerek, bunu olabildiğince yaşam biçimi haline getirip öyle davranmalı ki biliyorum halkımız bu şekilde davranıyor veya davranmaya özen gösteriyor. Kırgınlıklar yaratmadan hareket edebilsek keşke o kadar uzun düşünebilsek ondan sonrada bayram gününde kırgınlıkların sona ermesi için el sıkışmak olmasa ancak bakın dinimiz ne kadar engin bir görüşe sahip ne olursa olsun kendinizi affettirmek ile ilgili dinimiz ön görüyor, bu da dinimizin zenginliği. Ancak yineliyorum belki de hiçbirimiz tam da istenildiği gibi değil ancak yinede biz ona özen gösterelim ve kırgınlık yaratılmasına izin vermeyelim.
Ben iyi bir MÜSLÜMAN olmanın yolunun iyi bir insan olmaktan geçtiğini düşünüyorum.
--YALAN SÖYLEMEMEK DÜRÜST OLMAK
--İNSANLARA KARŞI SAYGILI OLMAK
-- KÜÇÜKLERİ SEVMEK
--İNSANLAR İLE PAYLAŞMAYI BİLMEK
--BOŞ KONUŞMAMAK
--İNSANLAR İLE ALAY ETMEMEK
--KOMŞUNUZ AÇ İKEN SİZ ZEVKİ SEFA YAPMAMAK
--İNSANLARI KÜÇÜK GÖRMEMEK
Sıralamaya kalksak sayfalar sığmaz nasıl olmamız gerektiği konusunda ancak başlık olarak bunları sıralayabileceğimizi düşünüyorum, herkes bulunduğu yer ve makamda bunlara özen göstermeli halkın barışık olması çok önemli kendimize her zamankinden daha da dikkat etmeli ve davranışlarımıza daha da özen göstermeliyiz. HERKESE HAYIRLI BAYRAMLAR.
Bu bayram aslında iki bayram kutluyoruz 30 ağustos zafer bayramı TÜRK milletinin tükendiğini düşünenler için 30 ağustos 1922 yeniden diriliş olarak değerlendiriyorum.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK komutasında TÜRK ordusu bir destan daha yazdı o günlerde, bizlerde bu günlerde o miras üzerinden özgür ve bağımsız yaşıyoruz. Nerde ise bir asır oluyor ancak insan düşündüğü zaman ve nerelerden nerelere gelindiğini hesapladığı an çok da uzun gelmiyor.
Bu mirasa çok değer verilmesi gerektiğini düşünüyorum ve ATATÜRK gibi bağımsızlık ruhu ile hareket edilmesi gerektiğinin de altını çiziyorum.
Bu günlerde bu birlik beraberlik ruhuna çok ihtiyacımız var, ben KKTC de olanlardan rahatsızım hükümet muhalefet kavgası bazı zamanlarda çok yersiz o yetmezmiş gibi bir de hükümet kendi içinde ne imiş olanlar herhalde RUM tarafının çıkaracağı doğal gaz ile ilgili değil galiba çok ta ilgilendirmiyor bizi hadi canım sende bu kadar sorun için da bir de RUMLARLA mı uğraşacağız işte mesaj burada kimlere karşı ne siyaset yapacağımızı bilemiyoruz.
Bunu da mı TÜRKİYE yapsın yok canım biz ne yapıyoruz o zaman siyaset o zaman herkes titresin de kendine gelsin çok çok çok kritik günlerde geçiyoruz.
ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkalım, BAYRAMLARIMIZ KUTLU OLSUN.
Bu haber 690 defa okunmuştur

:

:

:

: