“DOĞRU YOLDAYIZ”

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’ne Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile pek çok önemli kuruluşa ev sahipliği yapan İsviçre’nin Cenevre kentinde Platinyum Kategorisinde Yıldız Kalite Ödülü verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’ne Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile pek çok önemli kuruluşa ev sahipliği yapan İsviçre’nin Cenevre kentinde Platinyum Kategorisinde Yıldız Kalite Ödülü verildi.

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, BID’in (Business Initiative Directions) 1986 yılından buyana 179 ülkeden konusunda başarılı kuruluşlar ve şahısları ödüllendirdiğini dile getirdi. Doç. Dr. Günsel “YDÜ Hastanesi adına aldığımız 11. Uluslararası Ödül bizlerin doğru yolda olduğumuzun en somut göstergesidir” diye konuştu.

“ÖDÜLLER KIBRIS TÜRK HALKINI VE KKTC’Yİ DE YÜCELTİYOR…

Günsel, uluslararası platformlarda alınan ödüllerin önemine dikkat çektiği açıklamasında, “alınan uluslararası ödüller sadece YDÜ’yü değil, Kıbrıs Türk Halkı’nı, ülkemizi, devletimiz KKTC’yi de yüceltiyor' ifadelerini kullandı.

TC, KKTC BİRLİKTELİĞİ ÖDÜLLERİMİZİ TAÇLANDIRIYOR…

Doç. Dr. Günsel “TC, KKTC birlikteliği ülkemizin uluslararası platformlardaki temsiliyetini güçlendirmekte ve sesimizin Dünya’da daha gür yankılanmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda ülkemizin ve TC’nin kıymetli temsilcilerine teşekkür ediyorum” diyerek sergilenen bu birlikteliğin alınan ödülleri taçlandırdığını vurguladı.

SOYLU; “YDÜ HASTANESİ’NİN BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMASINDAN GURUR
DUYUYORUZ”

KKTC Cenevre Temsilcisi Ayda Soylu ise, 'YDÜ Hastanesi’nin uluslararası platformlarda sürdürdüğü ve devletimizin sesini duyurduğu, bayrağımızı dalgalandırdığı çalışmalarıyla gurur duyuyoruz' ifadelerini kullandı.
Bu tür başarıların, KKTC'nin uluslararası tanıtımında büyük katkı sağladığını vurgulayan Soylu, 'Bu ödüller, izolasyonlar altındaki ülkemizdeki siyasi sorunların, azim ve başarının önünde duramayacağının bir göstergesidir' dedi.

KONSOLOS ÇERİ; 'TÜRKİYE OLARAK GURUR DUYUYORUZ”

Türkiye'nin Cenevre Konsolosu Levent Çeri de yaptığı konuşmada 'YDÜ Hastanesi ile KKTC'nin aldığı bu başarılardan dolayı Türkiye olarak gurur duyuyoruz' ifadelerini kullandı.

SAVAŞAN; “ÖDÜLLER ULUSLARARASI KURAL VE ETİK DEĞERLERE BAĞLILIĞIMIZIN GÖSTERGESİDİR”

YDÜ’nün bu yıl yirmi beşinci yaşını geride bıraktığını belirten Ahmet Savaşan ise eğitimde çeyrek asrı geride bırakan YDÜ’nün eğitim, sağlık ve turizm alanlarında Dünya başkentlerinde pek çok ödüle laik görülmesinde başta Dr. Suat İ. Günsel yanısıra bütün Yakın Doğu ailesinin çok büyük rolü olduğunu yineledi. Savaşan, elde edilen uluslararası başarıların üniversitenin halkıyla bütünleşmesini dünyaya gösterdiğini söyledi.
Bu haber 92 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER