“VÜCUT SAĞLIĞINI DOĞRUDAN ETKİLİYOR”

YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Savaşan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle mesaj yayımladı

YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Savaşan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle mesaj yayımladı

Yakın Doğu Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, 17-22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.
Savaşan, mesajında, ağız ve diş sağlığını bozan faktörlerin bireyin vücut sağlığını da doğrudan etkilediğini söyleyerek, diş çürükleri ile dişeti hastalıklarının önemine dikkat çekti.
Savaşan ihmal edilen ağız diş sağlığının başta; kalp-damar hastalıkları olmak üzere pek çok sistemik hastalık için de hazırlayıcı rolü olduğunu vurguladı.
Savaşan, ağız ve diş sağlığı bozukluklarının birçok farklı rahatsızlığı tetiklediğini ve kişilerin toplum içerisindeki özgüvenini de zedeleyebildiğini ifade etti.
Savaşan, “Ülkemizde ağız ve diş sağlığına yeteri kadar önem verilmemesini, önemli bir toplum problemi olarak görüyoruz. Öncelik tanınan sağlık sorunları ile beraber vücut sağlığının bir parçası olan ağız ve diş sağlığı korunmadığında birçok hastalığın da beraberinde geldiğini unutmamak gerekir” ifadelerini kullandı.
Bu haber 206 defa okunmuştur
  • LONDRALI  U.K - 19.11.2014 ATATURK FOTOGRAFI . BATAN BATIRILAN KTHY UCAGI VE DiS SAGLIGI . HADE GEL DA BOZDUR .. BATIRILAN HAVA YOLU ILE GURUR DUYARSINIZ ? >>) PEGASUS , ATLAS , THY, ANADOLU YOK BILMEMNE VAR IKENE KTHY NASIL YASASIN ? DA BATIRILMASIN ?

:

:

:

:

DİĞER HABERLER