Güzelyurt Dernekleri YDÜ Hayvan Hastanesi’nde

Kalkanlı Kültür Sanat Derneği (KAYDER) Alpay Volkan Tiyatro Derneği (TAVDER), AKÇAY Kültür Sanat Derneği ve 4. Duvar Sanat Derneği, YDÜ Hayvan Hastanesi'ni ziyaret etti

Kalkanlı Kültür Sanat Derneği (KAYDER) Alpay Volkan Tiyatro Derneği (TAVDER), AKÇAY Kültür Sanat Derneği ve 4. Duvar Sanat Derneği, YDÜ Hayvan Hastanesi'ni ziyaret etti
YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Güzelyurt bölgesi, kültür ve sanat sevdalıları YDÜ Hayvan Hastanesi'ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Memduh Esendal ile Hayvan Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene’den üniversite ve hayvan hastanesi hakkında bilgi aldı.

ERGENE; “HAYVANSAL KAYNAKLI İNSAN HASTALIKLARININ ORANININ ÇOK YÜKSEK”

Başhekim Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene, Hastane'nin Kuzey Kıbrıs'ta çok önemli bir eksiği giderdiğini söyleyerek “Hayvan sağlığını insan sağlığından ayırmak mümkün değildir” dedi. Ergene hayvansal kaynaklı insan hastalıklarının oranının çok yüksek olduğunu vurgulayarak, faaliyetlerinin yalnızca ev hayvanları ile sınırlı olmadığını, çiftlik hayvanlarının da hastalıklarını kapsadığını vurguladı.

“HASTANE BÖLGEMİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR KAZANIM”

Hastane gezisinin ardından, yaptığı konuşmalarda KAYDER yetkilileri, 'Ülkemizde ve diğer ülkelerde de göremeyeceğimiz kadar güzel ve modern bir hayvan hastanesini gezdik. Ülkemiz adına gurur verici” ifadelerini kullandı.
KAYDER yetkilileri, yüksek derecede hijyenin ve çok iyi şartlardaki teçhizatın gurur verici olduğu kadar veteriner hekim olmak isteyen gençlere de YDÜ Hayvan Hastanesi’nin çok geniş imkanlar sunduğunu söylediler.
Güzelyurt dernek temsilcileri YDÜ Rauf Raif Denktaş Sergi Salonu’nda Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin düzenlediği “Uluslararası Resim Çalıştayı” nda yer alan resim sergisini gezdikten sonra YDÜ’den ayrıldılar.
Bu haber 19 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER