HAYVAN HASTANESİ’NE ZİYARETÇİ AKINI

Kıbrıs Türk Hayvancılar Birliği, “YDÜ Hayvan Hastanesi”ni ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Hayvancılar Birliği, “YDÜ Hayvan Hastanesi”ni ziyaret etti.

Mustafa Naimoğluları başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri ve hayvan yetiştiricilerinden oluşan Kıbrıs Türk Hayvancılar Birliği heyeti YDÜ Veteriner Fakültesi ve Hayvan Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre birlik başkan ve üyeleri, YDÜ Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Memduh Esendal, Hayvan Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene’den sektör ile yapılabilecek işbirlikleri hakkında bilgi aldı.
Ahmet Savaşan, gelişen ve değişen Dünya’da insanoğlunun geçmişten günümüze önemli ve değişmez sorunlarının başında güvenilir ve yeterli gıdaya erişim geldiğini belirterek, “İnsan sağlığı, gıda güvenilirliği ve sürdürülebilir gıda güvenliği ancak hayvan sağlığının güvence altına alındığı bir ortamda temin edilebilir. Dünya nüfusundaki hızlı artış sonucu her geçen gün güvenli ve yeterli gıdanın temini zorlaşmaktadır” dedi.
Heyete veteriner fakültesi ve hastanesi ile ilişkin bilgiler veren Esendal ise, “Hastanemiz öncelikle öğrencilerimize pet hayvanlarının klinik uygulamalarının eğitiminin verileceği yer olarak tasarlandı. Bununla da kısıtlı kalmayarak laboratuvarımızı başta çiftlik hayvanları olmak üzere Ada’daki tüm hayvanlara hizmet verecek alt yapı ile donattık. Sığır, koyun ve keçi gibi çiftlik hayvanlarına müdahaleyi çiftlikte hayvanın ayağına giderek yapacağız” dedi.
Bu haber 73 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER