“VATANDAŞIN SEÇME HAKKI OLMALI”

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği;

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği;

Dr. Remzi Gardiyanoğlu Başkanlığındaki Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği yönetim kurulu üyleri YDÜ Hayvan hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunarak, hastanenin faaliyetleri ve kabiliyetleri hakkında bilgi aldılar.

SAVAŞAN; “TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN TEK SAĞLIK KONSEPTİ HAYATİ ÖNEME HAİZ”
YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in ana hedefinin sağlıkta toplumun tümünü kucaklayabilecek bir yapı oluşturmak olduğunu ifade eden Ahmet Savaşan, “İnsanlarda görülen hastalıkların büyük bir kısmının hayvanlardan kaynaklandığı düşünüldüğünde, hayvan sağlığının küresel sağlık açısından çok önemli olduğu görülmektedir. Buradan hareketle insan sağlığının hayvan sağlığına bağlı olduğu sonucunu çıkarmak da son derece yerinde olacaktır. İşte bu nedenle bugün Dünyada “Tek Sağlık Konsepti” nin önemi her zeminde bilimsel otoritelerce gündeme getirilmektedir” dedi.

GARDİYANOĞLU; YDÜ KURUCU REKTÖR DR. SUAT İ. GÜNSEL’E TEBRİKLERİNİ SUNDU
Kıbrıs Türk Serbest Çalşan Hekimler Birliği Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu da ziyarette yaptığı konuşmada, birliklerinin KKTC’de kamu dışında çalışan yaklaşık 400 serbest hekimi temsil ettiğini söyleyerek, “YDÜ’nün ayrılmaz bir bütün olan insan ve hayvan sağlığına verdiği değer ve ülkeye uluslararası standartta hizmet veren tam teşekküllü hastaneler kazandırdığı için Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel şahsında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

YDÜ GELECEĞE YATIRIM YAPMAKTADIR...
Dr. Remzi Gardiyanoğlu dört yıl önce insan hastanesini gezerken hissettiklerini bu gün hayvan hastanesini gezerken de hissettiklerini dile getirerek “ YDÜ sağlık alanında önemli adımlar atarak KKTC’ye büyük yatırımlar yapıyor. Yapılan bu yatırımlar aslında ülkemizin geleceğine yapılan kıymetli yatırımlardır. Bu kazanımlar ülke insanımız için son derece önemli ve değerlidir” dedi.

“VATANDAŞIN HASTANE VE HEKİM SEÇME HAKKI OLMALI”
YDÜ’nün sağlık alanında yarattığı imkanlardan gerek insanımız gerekse de serbest çalışan hekimlerimizin en iyi şartlarda ve en doğru şekilde faydalanması gerektiğini vurgulayan Dr. Gardiyanoğlu “ bu konularda çalışmalar yapılmalı ve işbirlikleri arttırılmalıdır. Gelin serbest çalışan hekimlerin akademik yükselmelerinin önünün açılması ile insanımızın hekim ve hastane seçme hakkı gibi konularda ortak mücadele edelim. Bizler bu konuda katkı vermeye ve işbirliği yaparak mücadele etmeye hazırız” diye konuştu.
Bu haber 135 defa okunmuştur
  • Devlet mi? Özel sektör mü? Hasan Mehmet  Lefke - 10.12.2014 -1974 sonrası, ele geçirilen tarım arazileri, sanayi tesisleri, boşaltılan bankalar devlet eliyle ganimetlendi, batırıldı. -1974 sonrası tek başarı Asil Nadir dönemi ile oldu. -Maalesef o da devletler tarafından batırıldı. -O tarihten sonra, kumar, gece kulübü!, bonzai gibi yeraltı işletmelerini saymazsak, KKTC'nin tek yüz akı yakın Doğu üniversitesi oldu. -Sağlık alanında da çağdaş sağlık uygulamalarının ne olduğunu yalnız Türk tarafına değil, Rum tarafına da gösterdi. -Yani devlet nerde varsa, orda yolsuzluk var, adam kayırma var, suiistimal var, rüşvet var, ganimetleme var, adaletsizlik var, mafyalaşma var. -Sağlık da öyle. -Sağlık için bir şey yapılmak isteniyorsa, öncelikle devlet tüm sağlık işlerinden bir an önce çekilmeli. -Eldeki mevcut çağın gerisinde kalmış sağlık merkezleri, isteyen özel sektöre devretmeli. Talep olmayanlar kapatılmalı. -Sağlık personelinin memur olarak çalışma, tedavi ve bakım yapma, kaldırılmalı, -Tabip Odalarına ancak serbest çalışan hekimler...

:

:

:

:

DİĞER HABERLER