EVCİL HAYVANLAR,ÜLKEMİZE GETİRİLECEK

KKTC’de bir ilk;

KKTC’de bir ilk;

Atlasjet ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hayvan Hastanesi evcil hayvanların sağlık turizmi kapsamında Kuzey Kıbrıs’a özel koşullarda taşınması için anlaştı.
YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Atlasjet Kıbrıs Müdürü Osman Malyalı ve beraberindeki heyet YDÜ Hayvan Hastanesi’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan ile Hayvan Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene’den hastanenin faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. Ziyarette ayrıca evcil hayvanların yurt dışından sağlık turizmi kapsamında Kuzey Kıbrıs’a Atlasjet ile özel koşullarda taşınması konusunda mutabakata varıldığı da vurgulandı.

SAVAŞAN; HAYVANLARIN SAHİPLERİ İLE SEYAHAT ETMELERİ SON DERECE DOĞAL...

Günümüzde hayvanlarla beraber büyüyen onları anlayan, onların sevgisini yaşayan insanların sağlıklı ve mutlu bireyler olduklarının çok geniş kabul gördüğünü anlatan Ahmet Savaşan, Çocukların hayvanlarla büyümesi ve aileleri tarafından kendilerine hayvan sevgisinin öğretilmesi, evlerinde, bahçelerinde hayvan besleyen ailelerin, çiftlik, köy yerlerinde büyüyen çocukların, yaşama daha sıkı tutunduğu, gelecekte çok daha pozitif bir yaşam felsefesi edindiği, daha az fiziksel rahatsızlıklara yakalandığı ve sorunlarla mücadele etme yeteneğine çok daha yüksek seviyede sahip olduklarının bilindiğini kaydetti. Savaşan “Dolayısıyla da insanoğlunun yaşamında böylesine önemli bir yeri olan hayvanların sahipleri ile seyahat etmelerinin veya tatile çıkma istekleri son derece doğal karşılanmalıdır” diye konuştu.

“İNGİLTERE, DANİMARKA, RUSYA, ÇİN GİBİ PEK ÇOK ÜLKEDE EVCİL HAYVANLAR,
SAHİPLERİYLE BİRLİKTE SEYAHAT EDEBİLİYOR”

Dünya’nın İngiltere, Danimarka, Rusya, Çin gibi bir çok ülkesinde orta ve büyük ırk eğitimli ve evcil hayvanların, sahiplerinin yanında bütün toplu taşıma araçlarında seyahat edebildiğini anlatan Savaşan “yine pek çok havayolu evcil hayvanlara seyahat hakkı vermekte ve ayrıca oteller de evcil hayvanları kabul etmektedir” şeklinde konuştu. Savaşan hayvanları ile tatile gitmek isteyen kişilerin gidecekleri şehri veya ülkeyi seçmelerinde havayollarının makul şartlarda hayvan taşımacılığı yapması, hayvan kabul eden otellerinin olması, karantina uygulaması bulunmamasını veya kabul edilir şartlarda olması, uluslararası standartta sağlık hizmeti veren hayvan hastaneleri veya kliniklerin bulunmasının belirleyici rolü olduğunu söyledi.

“ATLASJET İLE MUTABAKATIMIZ İLERİYE YÖNELİK MÜTHİŞ BİR ADIMDIR”

Savaşan “bu kapsamda Atlasjet ile YDÜ Hayvan Hastanemiz arasında varılan mutabakat, hayvanlarına sağlık hizmeti almak amacı ile ülkemize gelecek turistlere adamızın eşsiz tarihi, kültürel, turistik zenginliklerinin tadına bakma fırsatı yaratırken, ailelerinin bir parçası olan hayvanlarının da en iyi şartlarda sağlık hizmeti almasına olanak yaratacaktır” dedi. Varılan bu mutabakat önemli olduğu kadar ileriye yönelik müthiş bir adımdır. Ben ülkem ve üniversitem adına Osman Malyalı şahsında Atlasjet’e teşekkür ediyorum” dedi.

ERGENE; “HİZMETLERİMİZ ADAMIZ İLE SINIRLI KALMAYACAK”

YDÜ Hayvan Hastanesi’nin, hayvan sağlığına yaptığı büyük yatırım ile sunduğu hizmetlerinin Kıbrıs adası ile sınırlı kalmayacağını vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene ise yaptığı konuşmada “YDÜ Hayvan Hastanesi ekipman ve uzman kadrosu ile bölgenin en kapsamlı ve donanımlı hastanesi konumundadır. Bizler hayvan sağlığı alanında sağlık turizmi faaliyetlerine başlamayı hedefliyoruz” dedi.

“TÜRKİYE VE BÖLGE ÜLKELERİNDEN TALEPLER ALMAYA BAŞLADIK”

Gerek teşhis gerekse de tedavi konularında bütün hizmetleri verebilecek kabiliyete, teknolojiye ve konusunun uzmanı hocalara sahip olduklarını anlatan Ergene “hastanemiz daha şimdiden Türkiye ve bölge ülkelerinden talepler almaya başlamıştır” diye konuştu.

“İÇ HASTALIKLARI, CERRAHİ, GÖZ KONULARINDA PROFESÖRLERİMİZ HİZMET VERİYOR”

Ergene, iç hastalıkları duayenlerinden Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ, Cerrahi, Yumuşak Doku Cerrahisi ve Göz alalarının en önemli isimlerinden Prof. Dr. Eser Özgencil ve Prof. Dr. Perran Gökçe’nin yanısıra Doğum ve Jinekoloji alanından Prof. Dr. Selim Aslan gibi alanında uzman hocaların YDÜ Hayvan Hastanesi bünyesinde görev yaptıklarını anlatarak “hocalarımız ile birlikte gerek yurt içindeki hastalarımıza gerekse de yurt dışından gelecek hastalarımıza ihtiyaç duydukları bütün alanlarda en iyi koşullarda hizmet vermek için çalışacağız” dedi.

MALYALI;” ATLASJET, HAYVANLARI İLE KUZEY KIBRIS’A GELECEK TURİSTLERE ÖZEL UYGULAMA YAPACAK”

Atlasjet Kıbrıs Müdürü Osman Malyalı ise yaptığı konuşmada “YDÜ’nün insan sağlığından sonra hayvan sağlığına da çok büyük bir yatırım yaparak ülkemize tam teşekküllü bir hayvan hastanesi kazandırdığını büyük bir hayranlık ile görüyoruz” dedi. Malyalı “Atlasjet ailesi olarak hayvanları ile Kuzey Kıbrıs’a gelerek YDÜ Hayvan Hastanesi’nden sağlık hizmeti almak isteyen turistlere özel uygulamalar yapacağız. YDÜ ile attığımız bu adım ile ülke turizmine ileride çok daha iyi anlaşılacak önemli bir turizm türü kazandırmayı hedefliyoruz. Gerek ülkemize toplum sağlığı anlamında vereceği hizmetler gerekse de turizme yapacağı katkılardan ötürü başta YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.
Bu haber 281 defa okunmuştur
  • zahtekar ince NY ince  NY - 15.12.2014 Gasap et derdin de degil ama sen zilleri takip oynamaya balamissin iyice. Ilcalarini al.
  • ince NY   - 15.12.2014 Gasap et derdinde batlicanlar bahcede zil takip oynamak lazim bu hallere.
  • LONDRALI  U.K - 15.12.2014 INSANLARI KKTC YE GETIRMEKTE BASARILI OLDUNUZ DA , SIMDI SIRA GELDI HAYVANLARA ... ACABA LONDRADAN KKTC YE BENIM ESSECIGI DA GETIREBILIRIM ?
  • Algo Erol Bey   - 15.12.2014 Türkiye'de 50 sene önce uygulanan bir sistem KKTCye yeni gelmiş. Ayrıca hayvan sahibi olan kesim KKTCye para harcamaya gelmez Avrupa ve Amerikaya gider. Hayvanlarını seyahat öncesi hayvan barınaklarına bırakıp geldiklerinde aşılı ve bakımlı şekilde geri alırlar. Bu hizmet çoğu illerde belediyeler tarafından BEDAVA olarak verilir. İkincisi Kuzey Kıbrısta yollara konulması gereken hayvanlara özel yemek su kapları bile yokken, hayvan dışkılarını temizleyecek naylon poşet bölümü yokken hayvan sahibi gelip sağlıksız yerde neden hayvanını gezdirsin??.. Daha insana önem verilmeyen bir yerde hayvana nasıl bakacaksınız?

:

:

:

:

DİĞER HABERLER