“Dr. Küçük’ün kutsal emanetine sahip çıkarak çözüme ulaşılabilir”

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, halkçılığı, mücadele azmi ve özverisiyle yüreklerde farklı ve silinemez bir yere sahip Dr. Küçük’ün, en kritik dönemlerde Kıbrıs Türk halkının liderliğini cesaretle üstlenen milli mücadele kahramanı olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdığını vurguladı.

Savaşan, Dr. Fazıl Küçük’ün ölümünün 34’üncü yıldönümünde mesaj yayımlayarak Türkiye olmadan Kıbrıs Türk halkının var olamayacağını ortaya koyarak varoluş mücadelesini örgütleyen Dr. Fazıl Küçük’ün, ENOSİS’e büyük bir cesaretle karşı çıktığını belirtti.

Ahmet Savaşan, Dr. Küçük’ün Kıbrıs’da yaşanan olaylarının dünyada yankı bulmasında öncü rolü bulunduğunun da altını çizdi.

Küçük’ün KKTC’ye giden yolu açan büyük bir lider ve unutulmaz devlet adamı olduğuna dikkat çeken Savaşan, Küçük’ün hayatını Kıbrıs Türkleri’nin varlığını korumaya adadığını belirtti.

Kıbrıs’ta adil, kapsamlı ve sürdürülebilir bir çözüme ulaşılması ve bölgede barış ve istikrarın egemen olabilmesinin ancak Dr. Küçük’ün bıraktığı kutsal emanate sahip çıkılmasıyla mümkün olabileceğini vurgulayan Savaşan, “Unutulmaz liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü aramızdan ayrılışının 34’üncü yıldönümünde özlem, sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 115 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER