BAYRAM KÜLTÜRÜMÜZ, YAŞAM TARZIMIZ OLMALI

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan ve yönetim kurulu üyeleri Bayram’da Lapta Huzur Evi ile Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek yaşlılarla bayramlaştı.

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan ve yönetim kurulu üyeleri Bayram’da Lapta Huzur Evi ile Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek yaşlılarla bayramlaştı.

Konsey’den yapılan açıklamaya göre; Konsey Başkanı Dr. Ahmet Savaşan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin bayram nedeniyle Lapta Huzur Evi ile Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’ndeki yaşlılar ile ülkemizde bulunan sağlık turistlerini ziyaret ettiği bildirildi.
Ziyaretlerde konuşan Konsey Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, ülke insanımızı sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olan, yeni bir bayrama daha sağlık, huzur, güven, birlik ve beraberlik ortamı içinde ulaşılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Yaşlıların yüzü gülüyor...
Gerek Lapta Huzur Evi gerekse de Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’ndeki yaşlıların yüzünün güldüğünü görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaşan, “yaşlılarımıza en iyi sağlık ve bakım hizmetini sunmak için büyük özver gösteren doktor, hemşire ve diğer bütün sağlık çalışanlarını kutluyorum” diye konuştu.

Geleneklerimizi çocuklarımıza öğretmeliyiz...

Savaşan, bayramların, toplumsal anlamda insanları birbirine yakınlaştıran, milli ve manevi duygularla yardımlaşma ve paylaşma gibi konularda ortak düşüncelerde buluşturan mukaddes günler olduğunun altını çizerek, “ihtiyaç sahiplerine elimizi uzatmanın, yaşlıları, engellileri, öksüzleri, yetimleri, sevdiklerimizi ve yakınlarımızı ziyaret etmenin, dargınları barıştırmanın geleneklerimiz olduğunu çocuklarımıza öğreterek, bu güzel davranışları sadece bayramlarda değil yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamalıyız” dedi.

Açıklamada son olarak yaşlıların gerek bayramlarda gerekse de çeşitli vesilelerle kendilerini her zaman hatırlayan ve ziyaret eden Sağlık Turizmi Konseyi yetkililerine teşekkür ettiğine yer verildi.
Bu haber 31 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER