Memleketin Tek Derdi ‘Kelle Paça’

Dün Pazar olmasına karşın gündem oldukça hareketli ve kabarıktı. Günün en önemli ilk gündem maddesi UBP GYK oldu. Uzun süren toplantıdan “erken seçim” ve “disiplin” çıkması bekleniyordu. Ben yazımı yazmaya başladığım akşam saatlerinde henüz “resmi” bir açıklama yapılmamıştı. Ama duyduğumuz kadarı ile erken seçim üzerinde görüşler ağırlık kazanmış GYK’da. Disiplin olayı beraberinde birçok tartışmaları getirebilir. Kamuoyu Meclis başkanı seçimine katılmayan ve nisabı bozan Başbakan İrsen Küçük’ü bu noktada epeyce zorlayabilir. Bu yüzden “disiplin” yerine başka bir formül geliştirilebilir.
Dünün diğer önemli olayı LTB Başkanı Bulutoğulları’nın bir site için açtığı dava. Öyle ki Cemal başkanı kızdıran sitede yer alan oyun Türkiye’nin en büyük gazetelerinden bir tanesi olan Hürriyet’te manşet olunca haliyle ortalık toz duman oldu. Başkan dün soluğu poliste aldı ve davacı oldu.
Dünün diğer bir önemli olayı ise iki gece önce çorbacıda kelle paça içerken görüntülenen TC büyükelçisinin korumaların kelle paçaları çekmeye çalışan meslektaşımızı tutuklatmak istemesiydi. Zira kelle paça içerken çekilmiş bir fotoğraf büyükelçimizin imajına son derece ciddi zararlar verebilir. Öyle ya koskoca büyükelçi kelle paça çorbası içer mi? içse içse;börülce suyuna tahrana çorbası veya brokoli çorbası içer.
Sizin anlayacağınız memleket kelle paça çorbası kıvamında. Kimisi çorbanın içindeki sakatat, kimisi çorbanın sosu, kimisi sarımsak, kimisi çorbanın sirkesi. Varın siz söyleyin kimin ne olduğunu bu çorbanın içinde.
Ankara hem çok soğuk hem çok sıcaktı!
Geçtiğimiz Cuma günü KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği Başkanı Kemal Altuncuoğlu ve iki meslektaşımla beraber Ankara’ya gittik. Ankara’da uçaktan indiğimizde bizi kar ve soğuk hava karşıladı. İlk temaslarımızı AK Parti Genel merkezinde gerçekleştirdik. Ankara’nın soğuna inat AK Parti Genel Merkezinde çok sıcak bir karşılama ile karşılandık. Güzel kazanımlarımız oldu. Türkiye’nin kalbinin attığı yerde iki gün geçirmek oldukça keyifli ve yorucu oldu. Kemal Başkan Ankara’da KKTC Başbakanı gibi karşılandı ve ağırlandı. Bizde buna şahitlik ettik meslektaşlarımla beraber. Sonuçta çok güzel ve verimli bir ziyaret oldu.

İşte o ödüller.
Avrupa Gazeteciler Derneği her yıl 6 alanda işini en iyi yapanları ödüllendiriyor. Bu yıl ilk kez ödül töreni KKTC’de yapıldı. İlk kez yapılıyor olmasından ötürü bazı sıkıntılar yaşansa da törene Türkiye’den katılım son derece üst düzeydi. CHP ve MHP’den 13 vekil ile birlikte Türkiye’nin önemli belediye başkanları adaya geldi. Ses ve sinema sanatçıları da cabası. Organizasyon komitesi lütfedip hazır KKTC’ye gelmiş iken burada da bazı kişileri onurlandıralım demişler ve KKTC’den de listelerine ödüller eklemişler. Genelde bu tür organizasyonları Türkiye’de sık sık görüyoruz. Ama bizde çok olmadığı için her türlü kıskançlık ve kabulleneme durumu hemen kendini bizim toplumda gösteriyor. Gece de ödül alanlara Serdar Denktaş çok güzel bir şey söyledi, “ben hepsinin bu ödülü hak ettiğine inanıyorum” Sağ olsunlar gece de bize de bir ödül verdiler. İşte KKTC’den ödül alan bazı isimler ve aldıkları ödüller…
Tatlısu belediyesi (yılın belediyesi)
KKTC Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar (yılın en başarılı birliği )
Azerbaycan Milletvekili GanirePasahyeva (raufraifdenktaş özel ödülü)
KKTC Meclis Özel Kalem Müdürü Gökhan Güler(yılın en başarılı bürokratı)
KKTC Başbakan Özel Kalem Müdürü Güven Arıklı (başarı ve kalite ödülü)
Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar (yılın en iyi gazetecisi)
Fatoş Ünal (yılın en çıkış yapan iş kadını)
Börke Kaşif (yılın en genç girişimci iş adamı)
Yahya Kurt (yılın en çok yatırım yapan iş adamı)
Sinem Güneylioğlu Şefik (başarı ve kalite ödülü)
Ömer Arhun (yılın en başarılı yatırımcısı)
Ali Başman (yılın en başarılı iş adamı)
Zeki Ziya (yılın en başarılı turizm şirketi)
Ülkü Çangar (yılın en başarılı iş kadını)
Özge Taşker(başarı ve kalite ödülü)
Pınar Hacımehmet (başarı ve kalite ödülü)
Şükrü Tezel ( yılın en başarılı yöneticisi)
Girne Amerikan Universitesi (yılın en başarılı eğitim kurumu)
Mardo (başarı ve kalite ödülü)
Derya butik (başarı ve kalite ödülü)
Derviş EROĞLU:Dün Girne Marina’da güzel bir açılışa katılmışsınız. Bu arada limanda turist var mıydı?
Serdar DENKTAŞ:Lefkoşa’nın sinekleri sizi sonunda hastanelik etmiş ve gözlerinizden ufak bir operasyon geçirmişsiniz. Geçmiş olsun
Turgay AVCI:Ankara’dan sana çok ama çok selamlar var.
Ali YÖNEL:Hafta sonu mantar toplama rekorunu tek başınıza kırmışsınız.
Gökhan GÜLER:Yılın en iyi bürokratı ödülü en çok size yakıştı. Zira ödül âmâya bile gelemediniz o saatte mecliste görevli olduğunuz için.
Erdoğan ŞANLIDAĞ:Narlar oldu da bitti bile, biz daha sizden nar bekliyoruz.
Gökhan SARAÇ: Lütfen not al, akşam yayına gelirken bir kasa portakal, bir kasa mandalina, bir kasa greyfurt …
Ahmet İzzi TÜRKEL (Çetinkaya): Toprak ürünleri kurumu yıllar sonra ilk kez ekonomik olarak iyi bir noktaya taşınmış. Bunda başta sizin ve yönetim kurulu ekibinin büyük katkısı var.
Meray DÜRÜSÜT:Hafta sonu Ankara’ya kadar uzanmışsınız. Ama gördüğünüz gibi Ankara alış-veriş için çok pahalı.
Şifa SOĞUKPINAR:Meleklerle aranız nasıl gidiyor? Var mı bir gelişme?
Özdemir TOKEL:20’si gider 7 sisi kalır dediniz. Demek ki var bir bildiğiniz.
Nazmi PINAR:1 milyon dolarlık adam değilim diyerek karşı dava açmaya hazırlanıyormuşsun.
Rana SARRO:İşin yoksa gel bugün çorbacıda kelle paça içeceğim. İstediğin kadarda fotoğraf çekebilirsin. Hatta sana da ısmarlayabilirim.
Mustafa GÖÇER (Çatlı):Bugün bir ara buluşmamız gerekiyor. Sana anlatacaklarım var.
Yakup KILGÖZ:Bakıyorum da Trodosları mesken edindin. Hayırdır bu aralar çok sık o taraftasın.
Serhat İNCİRLİ:Son günlerde sosyal paylaşım sitelerine şeftali kebabı resimleri koyuyorsunuz. Hayırdır diyetten ötürü özlem mi gideriyorsunuz.
Kerem TOKA:Doğum gününüz kutulu olsun.
Güvenç CANTAŞ:Dede olunca suratının neşesi yerine geldi valla. Maşallah ne güzel resimler çekiliyorsunuz öyle.
Ertuğrul ÇAVUŞOĞLU: Mantarlı soslu makarnayı tek başınıza pişirememişsiniz. Neyse iyi bir aşçıdan yardım almışsınız.

GÜNÜN TWİTTİ
Tekin Söylemez:
İyiki doğmuşum yoksa kimi sevecekti beni sevenler
GÜNÜN SÖZÜ
'Gazetecilik görevinin engellenmesi kabul edilemez'
Basın-Sen Başkanı Kemal Darbaz
GÜNÜN OLAYI
Haberal Kıbrıslı Gazetesi muhabiri Rana SARRO,TC Büyükelçisi Halil İbrahim Akça'yı, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar'ı, bazı bürokratları ve TC milletvekillerini önceki gece Yaprak Tantuni'dekelle paça çorbası içerken görüntülemek istemesi üzerine tutuklanmak istenmiş. Kelle paça içilmesini görüntülemek istemeyen korumalar arkadaşımıza müdahalede bulunmuşlar. Allah’ın Kelle Paçası ne var ki bunda bu kadar kızılacak anlayamadım doğrusu…
BİZİM TEMEL:
ÇoğunluğunuLazlarınteşkilettiği komando bölüğü 10 gündür ormanda, çamurda, aç susuz pislik içinde eğitimyapmaktadır. 11.nci gün komutan çavuş Dursun'u çağırdı.
'çavus,10 gündür bölük gayet iyi bir performans gösterdi bizde onları ödüllendirelim, bugünçamaşır değiştirebilirler artık.' 'Baş üstüne Komitanum.'
Dursun çavuş bir heves koşarak bölüğü toplar 'sizlere çok sevinecegunuz bir haber cetirdum..komitan izin verdi bugün erat çamaşırdeğiştirecek, sıraya geçin degistirun.
Temel sen Idrisle.....İsmail sen Kemalla.... Sadik sen Cemalla...
GÜNÜN FOTOGRAFI

 

 

 

 

 

 

 

 


Ankara, AK Parti Genel Merkezi

YAZDIR