Bayram bayram bayram

Bayram derken zaman çok erken akıp gidiyor ve KURBAN bayramını Müslümanlar kutluyor.

Bayram derken zaman çok erken akıp gidiyor ve KURBAN bayramını Müslümanlar kutluyor. Kurbanlar kesildi mi gerçekte her aile bu kültürü yerine getirebildi mi? Yine de herhalde en çok sevinen çocuklar aile büyükleri geziliyor eller öpülüyor ve bayram harçlıkları, çocukların o inanılmaz sevinç bakışları ondan sonrada kim daha çok topladı diye kendi araların da yarışırcasına hesaplamalar. Gerçekten o küçük dünyalarında ki onlara göre de büyük hesapları neler yapacaklar neler satın alacaklar. İnanın değerli okurlar çocuk olmak başka bir şey yeter ki çocukluklarını yaşatabilelim bu çok fazla para ile de olan bir şey değildir yeter ki onların dünyalarına girmiş olmak ile ilgili bir şey. Tabiî ki bizim çocukluk dönemimiz ile şimdiki çocukların dönemi başka şimdi teknolojik imkanların sağladığı avantajlar. Ancak çocuklar yinede topraklarda oynamayı hep istiyorlar ve özlüyorlar onları sevelim ve yetişmelerine yardımcı olalım. Ailesi olmayanlar ve bakıma muhtaç olan çocuklarımıza sahip çıkalım bayramda tabiî ki hatırlansınlar ancak yalınız bayram değil her zaman devleti idare edenlerde özel ilgi göstermeli.Benim ve tüm vatandaşlarımızın hassas olduğu çocuk istismarı derhal önlenmeli ve gördüğümüz her olumsuzluğu da polisimize bildirmeli.

KKTC de bayram bir başkadır diye hep yazarız söyleriz haberlerde yer alır TÜRKİYEDEN gelen sanatçılar ve oteller dolup taşıyor özellikle de kumar turizmi bayram oralarda farklı yaşanıyor ülkemiz içerisinde farklı oluyor. Aslında oralarda yaşanan bayram heyecanı ve mutluluğu ülke içerisinde çok farklı oluyor. Oraları gerçek hayattan uzak pembe bir boya ile örtülmüş bir kabus gibi bizim yaşam tarzımıza uymayan ama ülkemizde yaşatılmaya çalışılan PİSLİK bir kumar alışkanlığı.

TÜRK MÜSLÜMAN halkın bu günlerde yaptığı aileler ziyaret ediliyor büyükler hatırlanıyor arkadaşlar bu birkaç günde bir araya geliyor yemekli eğlence yerlerine gidilip biraz da olsa stresimizden kurtulabilmenin zevkine ulaşıyoruz. Gidebilenler veya da evlerin de dost akraba ile bir araya gelenler anılar hatırlanıyor emin olunuz geçmişlerde yaşananlar konuşuluyor, gelecek planları yapılıyor insanlar neleri konuşacak ki işte geçmiş güzel günler acılı günler de hatırlanıyor ve anılıyor. Biz AKINCILAR köyünde bayramın birinci gününde benim de çok sevdiğim NUREDDİN ULUDAĞI köylümüzü kaybettik çok yaşlı değildi ancak hasta idi ve bayramın birinci günü vefat etti cenazesi o gün kaldırıldı herkes bayramın birinci günü mezarlıkta cenazeyi kaldırdı işte sevgili okurlar hayat böyle bir gerçek, sevinç ve gözyaşı birlikte oluyor bazen ALLAHIN taktiri üç günlük dünyada yaşıyoruz ne olur bir birimizi olabildiğince kırmadan yaşamaya çalışalım sorunlar olacak sevgi ve saygı ile de bunların üstesinden gelebiliriz.

KKTC de bayram güzel geçer yeter ki biz buraları temiz tutalım ve huzurlu düzenin bozanları da buradan defedelim bu ülke çooooooook emekle kuruldu, değerini iyi bilelim.

HALKIMIZIN BAYRAMINI TÜM KALBİMLE KUTLUYORUM.
Bu haber 715 defa okunmuştur

:

:

:

: