Türkan’a sahip çıkalım

Türkan Şimşek21 yaşında ve bir anne. Bunu her defasında vurguluyoruz. Dün Star Kıbrıs’ın manşetten duyurduğu ‘İltica etmek istiyorum’ başlıklı haber oldukça ses getirdi.

Türkan Şimşek21 yaşında ve bir anne. Bunu her defasında vurguluyoruz. Dün Star Kıbrıs’ın manşetten duyurduğu ‘İltica etmek istiyorum’ başlıklı haber oldukça ses getirdi. Röportajda da belirttiğimiz gibi herkes onu ‘bebeğini satan cani anne’ olarak tanıdı. Türkan verdiği röportajda kimsenin kendisini dinlemediğini herkesin kafasına göre yazıp çizdiğini ifade etti. Birileri bu konuya katılır ya da katılmaz tabii ancak Türkan kendisini anlatırken bu ifadeleri kullandı. Aslında söylediklerinde çok haklıydı… Ülke olarak Türkan’ı dışladık ve hepimiz dinlemeden yargıladık. Türkan ise yaşadığı bütün olayları Star Kıbrıs’a anlattı ve ‘Türkiye’ye dönerse kendisini ölümün beklediğini ve bu bağlamda KKTC’ye iltica etmek istediğini ifade etti. Türkan bir de ‘Kıbrıs Türk halkı bana sahip çıksın, bebeğimin temiz bir geleceği olsun’ dedi. Kıbrıs Türk halkı yufka yürekli bir halktır. Eminiz Kıbrıs Türk halkı Türkan’a sahip çıkacak ve onu kabullenecektir. Ancak yetkililerin de annenin söylediklerini dikkatlice okuyup alması gereken mesajları almamalıdır. Tabii medyamıza da büyük sorumluluklar düşmektedir. Kimseyi dinlemeden yargısız infazda bulunmamalıyız…

2012’YE DE EYLEMLERLE BAŞLADIK!: 2011 yılı oldukça hareketli ve gerek ülke gündemi gerekse de dünya gündemi açısından hızlı geçti. 2012 yılına da yine aynı hızda girdik. Sendikalar ve sivil toplum örgütleri eylem yapacaklarını ve greve gideceklerini bir bir açıklamaya başladı. Anlaşılan 2012 yılında da eylemler ve grevler aynı hızda devam edecek. Ne diyelim herkese kolay gelsin!
Bu haber 9533 defa okunmuştur

:

:

:

: