Olan yine vatandaşa oldu

EL-SEN’in başlatmış olduğu grev, ülkemizde yaşayan çok sayıda vatandaşı mağdur etti. Önceki günden bu yana haber merkezimizi telefon yağmuruna tutan vatandaşlar, neden elektriksiz kaldıklarının sorularını aradılar.

EL-SEN’in başlatmış olduğu grev, ülkemizde yaşayan çok sayıda vatandaşı mağdur etti. Önceki günden bu yana haber merkezimizi telefon yağmuruna tutan vatandaşlar, neden elektriksiz kaldıklarının sorularını aradılar.

Sendikanın özelleştirmeye karşı süresiz grev kararı aldığını söyledik. ‘İyi de biz niye soğukta kalıyoruz’ diye sitemde bulundular. Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Girne’de de karanlık sokaklarda vatandaşlar ve esnafımızla konuşma fırsatı elde ettik. Hepsinin açıklamaları aynı yöndeydi: Haklı olabilirler ama vatandaşı niye mağdur ediyorlar…

Büyük işyerleri ve firmalar jeneratörler sayesinde ürünlerini bozulmaktan kurtardılar ya da en azından karanlığa mahkum kalmadılar. Ancak küçük esnaf, gaz lambaları ve mumlarla satış yapmaya çalıştı.

Birkaç gündür oldukça soğuk bir hava kütlesinin etkisi altında olan ülkemizde belki de yıllar sonra ilk kez iki kazak üst üste giyilerek yatıldı. Hurçların bir köşesinde bekleyen battaniyeler, çocuklarının üşütmelerinden endişeli aileler tarafından acilen çıkarıldı. Elektrikli ocağı olanlar yemek pişiremedi, sınavı olan öğrenciler derslerine çalışamadı…

Tüm bunlar olup biterken sendika yetkilileri halktan anlayış ve hoşgörü istediklerini söylediler. Kendi haklarını ararken bir başkasının hakkını ve özgürlüğünü kısıtlayan sendikaların bu kararı yine en çok vatandaşlara dokundu. Yine kendilerini kurtarma derdine düşen ve bir bencillik örneği daha sergileyenler, yaşanılanlarda hiçbir payı olmayan halka çıkartılar faturayı, üstüne üstlük buna yaparken bir de alkışlanma beklediler. Pes doğrusu!
Bu haber 9906 defa okunmuştur
  • Yilmaz  Lefkosa - 22.01.2012 Tesekkurler Engin gardas.Sinirden,bunalimdan ne yazdigimi bilmem artik.Canimizdan bezdirdiler bizi bu ulkede.Cenneti cehenneme cevirdiler.Yaziyi yazarken tansiyonum ve sekerim cok yukseldiydi.CTP'yi yollatik UBP'yi getirdik ama bin pisman olduk.Bizim gibi bireysel oy kullananlara yakisir ama.Ne zaman toplumsal cikarlarimiz icin oy kullanacayik o zaman belki duzeliriz.
  • yine mi anlatayim? engin irfan  melbourne-australia - 21.01.2012 Yilmaz-Lefkosa,yine anlamadinsa biraz daha anlatayim.Ozel sirket nasil hem kasap,hem de et olabilir ki?Sence olduguna gore bu ozel sirket kendi etini kendi keser demek istiyorsun.Boyle sey olamayacagina gore otomatikman ozel sirket eli bicakli kasap ve elektrik isi de et olmaktadir.Ancak bu sekilde kasap kendi bicagiyle et durumundaki elektrik isini cikarina gore kesip bicecektir.Sanirim simdi olsun anladin.
  • turkce yazamamak engin irfan  melbourne-australia - 21.01.2012 Yilmaz-Lefkosa! Kasap da o, et da o oldugunda istedigi gibi kesecek ifaden cok yanlis bir Turkce olmus.Yani sen dogru olan yere Kasap diye yazacak iken ,buraya yanlis bir yerlestirme yapip BICAK kelimesini yerlestirdin.Ben sana bu deyimin dogrusunu yazayim: ' Kasabin et da elinde,bicak da elinde' Yani Kasap ozel sirketi kastediyor.Sen ise kasap yerine bicak yazmissin.Hatan iste burada.Arzederim.!
  • evet çok doğru sc  bolu - 21.01.2012 hislerimize tercüman oldunuz. teşekkürler.
  • Ufak ulkeler de ozellestirme saglikli olmaz. Yilmaz  Lefkosa - 21.01.2012 Sayin editor,yaziniz aci sekerli gibi ama yarin ozellestirildinde tek olacagi icin monopol olacak degil mi?Kasap da o et da o oldunda istedigi gibi kesecek.Ozellestirme olmasin ama isteyen sirket yeni bir santral kursun ve rekabet ortami olsun.

:

:

:

: