Herkes çözüm için çalışıyorsa, çözüm neden olmuyor?

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin Üçüncü Olağan Kurulu dün gerçekleştirildi. Başkanlığa aday olan tek isim Mehmet Çakıcı, delegelerinden bir kez daha tam destek alarak, yoluna devam ediyor.

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin Üçüncü Olağan Kurulu dün gerçekleştirildi. Başkanlığa aday olan tek isim Mehmet Çakıcı, delegelerinden bir kez daha tam destek alarak, yoluna devam ediyor. ‘Şimdi 3. Siyaset zamanı’ sloganı ile gerçekleştirilen kurultayda TDP’nin yeni dönemdeki yol haritası da belirtildi. Beş başlık altında toplanılan kararlarda TDP’nin halkın menfaatine karşı olacak her girişimin karşısında duracağı vurgulandı. Özellikle Meclis kürsüsünde gerçekleştirdiği eylemlerle Meclis tarihinde rekorlar kıranb ve Türkiye basınında da geniş yankı uyandıran TDP, kararlı duruşu ile halkın takdirini topluyor. Ancak TDP sadece halkın değil özellikle Türkiye’deki ve Güney’deki siyasi partilerin de gözlerinin çevrildiği bir parti konumuna geldi.
Özellikle Güney’deki siyasi partilerden kurultaya yoğun bir katılım oldu. Esas önemli nokta ise, kurultaya katılan tüm siyasi parti temsilcilerinin ‘Kıbrıs’ta bir çözüm’için çaba sarf ettiklerini ifade etmeleriydi.

Bu konu o kadar çok telaffuz edildi ki eminiz ki kurultaya katılan pek çok kişinin de aklına, ‘madem bu kadar çaba var öyleyse bu süreç neden yıllardır sürüp gidiyor’ sorusu gelmiştir. Hakikaten madem özellikle Güney’deki siyasi partiler enerjilerini çözüm için harcıyorlarsa neden bir sona ulaşılamıyor? Adadaki çözüm karşıtı partilerin yetki ve iradeleri mi çok güçlü yoksa ‘çözüm için çalışıyoruz’diyenlerin girişimleri sadece lafta mı kalıyor işin o kısmı hepimiz için büyük bir merak konusu…
Bu haber 9481 defa okunmuştur

:

:

:

: