Türkiye’nin gücünü hissediyoruz

Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay dün İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’yla görüştü. Görüşmeden çok güzel mesajlar verildi.

Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay dün İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’yla görüştü. Görüşmeden çok güzel mesajlar verildi. Türkiye’deki yetkililer sürekli olarak Kıbrıs Türk halkının yanında olduğunu ve destek olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyecekleri mesajlarını veriyorlar. Bu gücü arkamızda her zaman hissediyoruz ve bu destek hepimize büyük güç veriyor. Sayın Atalay, KKTC'nin ekonomik açıdan kendine yeter hale gelmesi, özel sektörün güçlendirilmesi ve turizmin geliştirilmesi konularında çalıştıklarını ifade etti. Bu mesajlar kulak asılmayacak mesajlar değildir. Çavuşoğlu da ‘Denizin ortasında yalnız görünüyoruz ama arkamızda Türkiye var’ dedi. Türkiye, Kıbrıs Türk halkını hiçbir zaman yalnız bırakmayacaktır. Bizler de Kıbrıs Türk halkı olarak bu güç doğrultusunda hareket edip adımlarımızı bu yönde atmalıyız. Arkasında güç olmayan ülkeler için uzağa gitmeye gerek yok. Hemen yanı başımızda Güney Kıbrıs var. Güney Kıbrıs bugünlerde iflasın eşiğinde. Anavatanları dedikleri Yunanistan’ın ise Güney’den arta kalır yanı yok. Onlar da kendi ekonomilerini düzeltmek için uğraş veriyorlar. Durum ortadayken Türkiye’ye şükranlarımızı sunmazsak en büyük hakareti kendimize etmiş oluruz…
Bu haber 9594 defa okunmuştur
  • var mı böyle şeyler?   lefkoşa - 04.02.2012 Ben Devletimin ve Türkiyenin gücünü lafta değil, satın alma gücümle,devletimin bana sunduğu hizmetle,yaşam standardımla ve yaşam koşullarımla ve yabancı devletlerin bize duyduğu saygıyla hissetmek istiyorum.Gerisi palavra ve şov.

:

:

:

: