Affa inşallah ihtiyaç olmaz!

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 9 bin 543 kişilik başvuruyla muhaceret affının çok başarılı olduğunu, şimdiye kadar çıkarılan aflardan yararlananların toplamının 2 katına ulaşıldığını söyledi. Bakan Çavuşoğlu’nun söylediklerine göre af çok başarılı oldu. Bize göre şimdilik durum öyle gözüküyor.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 9 bin 543 kişilik başvuruyla muhaceret affının çok başarılı olduğunu, şimdiye kadar çıkarılan aflardan yararlananların toplamının 2 katına ulaşıldığını söyledi. Bakan Çavuşoğlu’nun söylediklerine göre af çok başarılı oldu. Bize göre şimdilik durum öyle gözüküyor. Ancak asıl iş bundan sonra başlıyor. Sayın Bakan da asıl görev bundan sonra düşüyor. Çünkü, yine eski sistem devam ederse, giriş çıkışlarda herhangi bir kontrol alınmazsa, işyerlerine denetim yoğun olmazsa yine çıkacak sonuç aynı olacak ve tekrardan af konusu gündeme gelecek. Tekrardan bir affa ihtiyaç duyulmadan gerekli tedbirler alınmalı ve kimsenin başı ağrımamalıdır. Zaten Sayın Çavuşoğlu da bundan sonra yapılacak denetimler sonucu kaçak yaşamla mücadele başlayacağını söyleyerek, “Aftan yararlanmayan ve KKTC’de kaçak kalmaktan ısrar edenlerin hakkında yasaların öngördüğü yetkiler sonuna kadar kullanılacak” dedi. Tabii bu noktada herkes görev ve sorumluluğunun da farkında olmalıdır. Gerek işveren gerekse çalışan… Herkes kendi haklarının farkında olmalı ve kaçak duruma düşmemelidir. Bu kadar zaman televizyonlarda gazetelerde sürekli demeçler verildi ve aftan yararlanılması gerektiği üzerinde sürekli konuşuldu. Konuşmalar ve söylenilen sözler dikkate alınmalı ve iş ihmal noktasına gelmemelidir.
Af ciddi anlamda çok iyi oldu umarız bundan sonrası için ciddi tedbirler alınır ve artık af çıkarmaya gerek kalmaz…
Bu haber 9530 defa okunmuştur
  • eda  digomo - 11.08.2012 siz da orda kalın ne olacak demek ki allah böyle olsun istemiş(siz hep öyle söylersiniz ya)
  • af! ahmet  izmir - 11.08.2012 eşim af cıktıgı sıralarda dogum yaptı turkiyedeydik ve affı hiç duymadık dolayısıylada yararlanamadık ve cok magdur olduk bununla ilgili dilekce yazdık bize geri dönülmedi defalarca aradık ama sonuca ulasamadık sayın bakan lütfen sorunumuza çare bulun eşim kıbrısa giriş yapamıyor cezalı olarak çıktıgı için o süre içinde türkiyede oldugumuz ve dogum işleriyle ugrastıgımız için faydalanamadık lütfen bizi magdur etmeyin

:

:

:

: