Türkiye’de devrim yaratan uygulama şimdi de KKTC’de

Türkiye Cumhuriyeti’nde 2008 yılında uygulanmaya başlayan ve o günden bu döneme teknolojide yeni bir çağ başlatan e-devlet uygulaması ülkemizde de başlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nde 2008 yılında uygulanmaya başlayan ve o günden bu döneme teknolojide yeni bir çağ başlatan e-devlet uygulaması ülkemizde de başlıyor. Devlet kurumlarındaki herhangi bir işlem için vatandaşlara zamandan tasarruf sağlayan, beklemeyi sona erdiren ve teknolojiye ayak uydurmayı hedefleyen proje ile ülkemizde de yeni bir çığır açılacağı kuşkusuzdur. Vatandaşlar bilgiye daha doğru ve her an ulaşabilme şansına sahip olacakları bu uygulama ile dünya ile bütünleşmeye bir adım daha yaklaşacaklar.

Bu projenin hayata geçirilmesinde yine anavatan Türkiye’nin sağladığı destek de tartışılmaz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kendi ayakları üzerinde durabilen, dünya ile bir, teknoloji ile uyumlu bir ülke olarak dünyadaki yerini almasını hedefleyen Türkiye Cumhuriyeti, bu bağlamda bir ilke daha ön ayak olmuştur. İşte bu başarılı projenin bir benzeri olan e-KKTC uygulaması için bugün ülkemizde bir çalıştay düzenleniyor. Çalıştaya uygulamanın Türkiye’deki mimarlarından TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katılıyor.

Kabinede görev aldığı günden bu yana Türkiye’de özellikle, ulaşım ve haberleşme konularında büyük bir açılım yapılmasına katkı koyan Sayın Yıldırım, bugünkü çalıştayda uygulamanın Türkiye’de geldiği noktaları da örneklerle anlatacak. 2002 yılına kadar Türkiye’de yapılan 6100 km’lik bölünmüş yol sayısının 10 yıl içerisinde 19.700 km’ye çıkmasında ve özellikle havayollarının halkın yolu olmasında büyük bir payı olan Sayın Yıldırım’ın, konu ile ilgili vereceği bilgiler bizler için de son derece büyük bir önem arz etmekte.

Zamanın tasarruf edilecek ve boş yere harcanılamayacak kadar kıymetli olduğu böylesi bir dönemde, e- devlet uygulamasına geçmek, devlet dairelerindeki olası karmaşıklığın önüne geçecektir. Böylesi bir uygulamanın ülkemizde de hayat bulması için çalışan ve amaca ulaşan başta Türkiye Cumhuriyeti hükümeti yetkilileri olmak üzere tüm siyasilerimiz büyük bir teşekkürü hak ediyor… Umarız yeni uygulama hepimiz için hayırlı olur…
Bu haber 9940 defa okunmuştur
  • turkiye ediz   - 24.02.2012 biz endogrusunu enkisa zamanda yapariz
  • eylem yapmasınlar ismail   - 24.02.2012 Aman ha fazla Türkişye yada destek sözlerinden bahsetmeyin Sendikalar hemen Türkiye işimize karışmasın diye miting yaparlar. Korkar olduk bu eşkıya çetesinden

:

:

:

: