Anastasiadis’in resti

Kıbrıs sorunu konusunda görüntüler sisli

Kıbrıs sorunu konusunda görüntüler sisli.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis Kıbrıs Türk tarafının iç vatandaşlıkta, egemenliği oluşturucu devletçiklerin devredeceğinde ısrar ettiğini, ortak açıklamadan kaçmak istediğinin de aşikâr olduğunu savundu ve ortak açıklamada mutabakat sağlanmaması halinde Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ile bir daha görüşmeyeceğini açıkladı.

Ortak açıklama olmadan Eroğlu ile görüşmeyeceğinin altını çiziyor Anastasiadis.
Anastasiadis daha da ileriye giderek, İngiltere’nin de ortak açıklamayı Amerikalılardan daha çok gerekli gördüğüne de dikkati çekiyor.

Zaten Anastasiadis’in bu son açıklamayı geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen DİKO kurultayında başkanlığa seçilen Nikos Papadopulos’tan aldığı destekle yapması bekleniyordu.

Papadopulos da Anastasiadis’e tam destek vererek ortak açıklama olmadan görüşmelerin yapılmamasını istiyor.

Ancak ortak açıklamanın BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Aleksander Downer’ın Ada’ya geleceği 8 Kasım’dan önce mi yoksa sonrasına mı sarkacağı merak konusu oluyor.

Ancak Ulusal Konsey toplantısından çıkan sonuca bakılacak olunursa Rum siyasi partileri, ortak açıklama olmadan liderlerin bir araya gelmemesi yönünde Anastasiadis’e tam destek veriyor.

Rum görüşmeci canının istediğiyle mi görüşecek ?


Eroğlu, Talat, Ahmet Mehmet kim isterse olsun.

Hristofyas ve Anastasiadis’ten artık bizim de bizim bir ders çıkarmamız lazım.

Zamanında kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş anlaşmaz - Denktaş uzlaşmaz diyenlerin artık kimin çözüm istemediğini anlaması
gerekiyor.

Sözün kısası Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Kıbrıs Türk tarafına tek bir kırıntı dahi vermek istemiyor.


Bu haber 9496 defa okunmuştur

:

:

:

: