Neler oluyor bize?

Ülkemizde neler oluyor

Teoman Turan

Ülkemizde neler oluyor. Gün geçmiyor ki, meydana gelen bir trafik kazası ölümle veya yaralanmayla sonuçlanmıyor. Her hafta bir araç yanıyor. Eski Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Arifoğlu’nun aracı yakılıyor. Sanayi Bölgesi’nde mescit haline getirilen dükkana giden birisi, yasal olmadığı gerekçesiyle dükkan sahibini darp ediyor. Orijinal köy yaratma hevesinde olan Akıncılar Köyü muhtarı, köyde yaşayan Türkiyeli ailelere zorluk çıkarıyor. Gasplar, suikastler, daha neler neler göreceğiz bakalım.

***
Biraz da güzel işlerden bahsetmek gerekiyor.

Mersin’den KKTC’ye denizin altından su götürecek olan KKTC Su Temin Projesi kapsamında deniz isale hattının kıyı yaklaşımında ikinci boru batırma işlemi yapıldı.
İlk etapta kıyı yaklaşımında 3 kilometrelik boru batırma ve sabitleme işlemi gerçekleştirilecek. Uzunluğu 500 metre olan ikinci borunun batırma işlemi çalışmaları dalgıçların da aralarında bulunduğu uzman kadroyla sürdürülüyor. Taşucu’nda yapılan borular römorkörlerle çekilerek çalışma sahasına getirildi. Borunun içine deniz suyu alınarak, yüzeyde kalan kısmından da hava tahliyesi yapılarak batırma operasyonu gerçekleştiriliyor. Dalgıçlar da deniz tabanında montaj çalışmaları yapıyor. 3 kilometrelik güzergah 30 metre derinlikte tamamlanacak, daha sonraki kısımlarda ise 280 metre derinliğe kadar boru deniz tabanında açılan kanal içerisine yerleştirilecek. 3 kilometrelik etabın yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
***
ABD'li ünlü komedyen George Carlin'in ilginç önerileriyle yazımıza son verelim

Zorunlu olmayan sayıları çöpe atın. Yaş, kilo, boy...

Sadece neşeli arkadaşlarınız olsun. Suratsız negatif insanlara yaklaşmayın.

Öğrenmeyi sürdürün. El işleri, bilgisayar, bahçecilik.

Beyniniz atıl kalmasın. Atıl kafa iblisin tezgahıdır. İblisin adı da, Alzheimer'dir.

Küçük şeylerden zevk almaya bakın.

Sık sık, uzun uzun ve var gücünüzle gülün. Gözyaşları olacaktır. Katlanın, yas tutun, başka yaşantılara geçin.

Çevrenizi sevdiklerinizle doldurun. Aileniz, kedi, köpek, kuş, balık, müzik, bitkiler...

Ne olursa. Eviniz, sığınağınız olsun! Tadını çıkarın!...

Sağlığınızın kıymetini bilin. İyiyse, üstüne titreyin. Bozuksa, düzeltin. Siz kendiniz düzeltemiyorsanız, yardım isteyin.

Vicdan azabından uzak durun. Çarşı pazarda gezin, ülkenizi ve yabancı ülkeleri dolaşın. Ama sakın suçluluk ve pişmanlık duygusuna kapılmayın.

Sevdiğiniz insanlara, onları sevdiğinizi söyleyin. Her fırsatta sevdiğinizi hissettirin.

Hiç unutmayın ki yaşam, aldığınız soluklarla değil, soluk kesen anlarla ölçülür

Bu haber 9416 defa okunmuştur
  • BEN YAZMISTIM LONDRA  LONDRA - 15.12.2013 NELER OLUYOR BIZE, BIZE NELER OLUYOR. GELEN HUKUMET GIDEN HUKUMETI ARATACAK DEDIK AMA YOK ARKADAS GIDENDE AYNI GELENDE.HEPSI KOLTUK SEVDASINDA HEPSI OKKALI AYLIK PESINDE. MADEMKI HUKUMETI KURDUNUZ BEYLER HANGI KONUYA EL ATTINIZDA BASARDINIZ VEYA BITIRDINIZ? TRAFIK SORUNU AYNI, ULKEYE 10 TL, 20 TL ile GIRIS CIKISLAR DEVAM,CINAYETLER,SOYGUNLAR TECAVUZLER DEVAM ADAM TC.den CIKIP GELMIS BIR OGRENCIMIZE TECAVUZ ETMIS VE TUTUKLANMIS ADAM SABAH MAGOSADAN GIRIS YAPAR CEBINDE 10 TL PARAYLA YAPAR SOYGUNUNU HEMDE GUPE GUNDUZ GIRNEDEN CIKIS YAPAR KIMSENINDE HABERI OLMAZ, ADAM TUTUKLANIR CINAYETTEN VEYA SOYGUNDAN YADA DARPTAN SORULUYOR ADAMA NERDEN GIRIS YAPTIN DIYE ADAM BILMEM DIYOR BEN 10 YILDAN BERI BURDA YASIYORUM HEMDE OTURMA IZNIM VAR DIYOR HEY GIDI BEYLER HEY HEY GIDI M.VEKILLERI BAKANLAR HEY. HICBIR KIMSE CIKAMADI DA SAHIP CIKSIN BU GUZELIM TURIZM CENNETI VATANIMIZA. K.K.T.C. KORSAN BIR MEMLEKET OLACAK MEMLEKET miydi ? SAYENIZDE O DA OLDU HUKUMET YETKILILERI. TEBRIKLER.

:

:

:

: