DP-UG-UBP koalisyonu görüşülüyor

Hükümetin iki ortağı arasındaki kriz ger geçen gün büyüyor.


Hükümetin iki ortağı arasındaki kriz ger geçen gün büyüyor. UBP’nin bıraktığı ateşten “geçiciler” topunu birbirine atan ortaklar, verdikleri sözleri nasıl tutacaklarını düşünedursun, bu top en fazla CTP-BG’nin elini yakacak gibi görünüyor zira kulislerde

DP-UG’nin, UBP yetkilileri ile görüşmeye başladıkları dillendiriliyor.

Tek başına iktidar olarak, büyük bir ivme yakalayan ancak son dönem yaşadığı başkanlık kavgasıyla kendi ipini çeken UBP, yeniden iktidara gelmeye hazırlanıyor.
Seçimlerde boyunun ölçüsünü alan ve aldığı sonuçtan ders çıkaran UBP, kendi yarattığı kaosun ekmeğini yemek üzere. Ki geçicilerin CTP’nin başına büyük dert olacağını çok iyi bilen UBP, kurultay yatırımı olarak işe aldığı 366 kişinin akıbetini az çok tahmin etmekteydi.

CTP-BG’nin seçim döneminde geçicilerle ilgili olarak söylediklerini yapmasının toplumu ikiye böleceğini, koalisyonun diğer ortağının CTP’den farklı düşündüğünü bilen UBP, ağır zamlara olan tepkiyle gelişen iki öfkeyi deartı hanesine yazdırmayı başardı.

CTP-BG’nin ÖRP döneminden kalma bir alışkanlıkla ortağa danışmadan aldığı kararlar, polis komutanı konusundaki, askerlik konusundaki itilaflar ve parti içi çekişmeler UBP’ye yaradı.

CTP-BG geçiciler sorununu Mart’a kadar öteleyip, vakit kazandığını düşünürken, DP-UG, UBP ile koalisyon planlarına başladı bile. Kulağımıza gelenler UBP’nin, DP-UG ile görüşmelere başladığı. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmazken, UBP’li vekillerin açıklamaları, iki tarafın da bu birlikteliğe hazır olduğuna işaret etmekte.
Ki, UBP’nin,CTP’ye kıyasıya eleştiriler getirirken, DP-UG hükümette değilmiş gibi davranarak, eleştirilerden muaf tutması yeni koalisyon hesaplarının yapıldığını gösteriyor.

Bu haber 9954 defa okunmuştur

:

:

:

: