Homofobikleri linç edelim!

Ne trafik kazaları, ne dövizin alıp başını gitmesiyle ikiye katlanan borçlar, ne en temel ihtiyaçlara gelen zamlar, ne uyuşturucunun alıp başını gitmesi, ne milletin içinde olduğu cinnet durumu, ne de geçim sıkıntısı gündemimizde.


Ne trafik kazaları, ne dövizin alıp başını gitmesiyle ikiye katlanan borçlar, ne en temel ihtiyaçlara gelen zamlar, ne uyuşturucunun alıp başını gitmesi, ne milletin içinde olduğu cinnet durumu, ne de geçim sıkıntısı gündemimizde.
Bugünlerde konumuz Ceza (Değişiklik) Yasa Önerisinin cinsellikle ilgili olan kısımları…
Hangi cümlenin içine koyarsanız koyun, hangi yazı türüne iliştirirseniz iliştirin en fazla okunacak olan sihirli kelimelerdir cinsellik çağrıştıran kelimeler.
Nitekim kaide bozulmadı, bizde de aynısı oldu.
Cumhuriyet Meclis’i dahil tüm meclislerde konuşulan bu yasa kendi jargonunu yaratmakla kalmadığı gibi, halkı da ikiye böldü.
Sosyal medyada yapılan tartışmalar “ak koyun kara koyun” olayını hayata geçirirken ilginç bir durum yaşandı ve yasaya karşı olanlar homofobik olmakla suçlandı.
(Suçlanmakla kalmadı, cahilin dibi, yobazın önde gideni ilan edildi.)
Demokrasi deyince mangalda kül bırakmayan değişimci cenah, nedense kendisi gibi düşünmeyenleri yerden yere vurdu.
Yasadaki eşcinsellik ve doğaya aykırı cinsel ilişkiye ilişkin yasaların değişmesini istemeyenlere karşı başlatılan toplumsal linç yetmezmiş gibi, birde bu eylemleri över duruma geldiler.
Eşcinselliği normal bir durum olarak kabul eden bu kesim, “normal olan ne? Senin normalin benim normalim olmaya mecbur mu” gibi ifadelere başvurunca, diğer taraf sustu.
Özetle, eşcinsellik tercih olabilir, hastalık olabilir, her ne sebepten olabilirse olabilir. Kişiler zaten eğilimleri doğrultusunda seçtikleri hayatı yaşarlar, gizli veya açık.
Buradaki tehlike, insanın yaratılış, cinselliğin varoluş amacından uzaklaştıran eylemlerin topluma, “normalmiş” gibi empoze edilmesidir.
Nasıl ki kimse cinsel eğiliminden ötürü kınanamazsa, cinselliğin, karşı cinsler arasında yaşanmasını savunan kişiler de kınanamaz, kınanmamalıdır.
Çocuklarını bu doğrultuda yetiştiren/yetiştirmek isteyen insanların tedirginliklerine de saygı gösterilmelidir, hemcinsine ilgi duyan kişiye gösterildiği kadar…
Bu değişikliğin, KKTC yasalarının modern hukuk devletlerine yakışan, insan haklarına saygılı hale gelmesine büyük katkı sağlayacağı iddia edilirken, insan hakları kavramının tek taraflı ele alınması abesle iştigal…
Bu haber 10173 defa okunmuştur
  • kıbrıslı   - 05.02.2014 eşcinsel olmak dünyanın en liberal ülkesinde bile insanın hayatını zorlaştıran birşeydir. İnsan neden hayatını zorlaştıracak birşeyi seçsin ki. Doğuştan olmasa kimse hayatını zorlaştıracak bişeyi seçmez. kaldıki seçse bile bu kimseyi ilgilendirmez. artı burda kınanan heteroseksüeller değil eşcinselliği yasaklayarak yok edeceğini varsayan faşist ve çağdışı zihniyettir. dünyanın hiçbir modern ülkesinde, türkiye dahil, eşcinsellik yasak değildir
  • ErolDaGa   - 04.02.2014 Ne kadar ilkelce davranis Erkek erkege - Kadin Kadina yapar mi? Yaratan bu cinsel organlari ne icin vermis? boyle sacma ve medeniyetsiz hareket var mi? Dogaya Aykiri bir davranistir.
  • Homosuz Yasam istiyoruz   - 04.02.2014 Amerika 'da bile Gay Club lar kapatiliyor, gay evliligi hristiyan aleminde en terbiyesizce ve ahlaksizca bir is olarak goruluyor. Homolari afaroz ediyorlar.. Bugun gay olanlar toplum icerisinde kendilerine yer edinebilmek icin 'homoseksuellik dogustandir' diyor. Bu toplum icerisinde dislanmamak icin arkasina saklandiklari en buyuk yalandir.
  • kıbrıslı   - 04.02.2014 bazı insanlar eşcinseldir. bunu kabul etmek bu kadar mı zor yahu. bırakın herkes istediği gibi yaşasın. cocugunu heteroseksuel ilişkinin 'normal' olduğunu öğretsen bile o eşcinselse bunu değiştiremezsin. Eşcinsel değilsede sırf eşcinsellik serbest veya normal görülüyor diye eşcinsel olmaz. Neden hayatını zorlaştırmayı seçsinki.nasıl ki bazı insanlar siyah bazıları beyaz bazıları engelli bazıları da eşcinsel doğar. bu kadar basit
  • Homofobiksem fomofobikim   - 23.01.2014 Homosekseksüellwri, lezbiyenleri biZ kabul edeceğiz, dışlamaycayız,onlar bizi kınaycak dışlaycak.nasıl bir şeydir annamam.ben seni kunamazsam sende beni kınayaman

:

:

:

: