CTP-TDP birlikteliği güzel bir hayal

Partneri DP-UG’nin, UBP ile yeni ufuklara yelken açacağını duyan CTP öfkesini gizleyemediyse de, rest çekemedi.

Partneri DP-UG’nin, UBP ile yeni ufuklara yelken açacağını duyan CTP öfkesini gizleyemediyse de, rest çekemedi. Başbakan Yorgancıoğlu, Aziz Nesin’in “Du bakali ne olacak” hikayesine nazire yaparcasına, “duruma bakacağız, birliktelik ileri boyuta geçerse gerekeni yaparız” dedi. “İleri boyuttan kasıt, seçimlerdeki işbirliğinin ileri taşınması olsa gerekti. O yüzden “CTP bir süre bekleyip, mantıklı hareket edecektir” diye düşünürken, aldatılan partner stresle baş etmenin yolunu, aynı yolu seçmekte buldu.

DP-UG’nin, UBP’yle görüşmesini etik dışı olarak nitelendiren Başbakan satır aralarında “hükümetten çekiliriz” diyor demeye de, ayakları geri geri gidiyor. DP’ye gözdağı vermek için TDP ile görüşen CTP’nin, yerel seçimlerde işbirliği yapabileceğini düşündüğü TDP ile ileriye dönük birliktelik yaşaması matematik hesaplarına göre mümkün görünmüyor. Bugün Meclis’te 21 sandalyesi bulunan CTP’nin, üç vekilli TDP ile koalisyon hesapları yapması halinde parmak hesabıyla 24’e çıkacağı ve hükümet kurmaya yeterli olmayacağı ayan beyan ortadayken, görüşmenin dostlar alışverişte görsün nevinden olduğunu söylemeye gerek yok.

Olası bir boşanmaya hazırlık yaparcasına, “zaten anlaşamıyorduk” demeye başlayan CTP ne yapsın?
Ortaklıkla ilgili hiçbir şey yapmasın mümkünse. Hiçbir şey konuşmasın… Vatandaşların sesine kulak versin, çıkarılması gereken yasaları çıkarmaya çalışsın, tüm performansını ortaya koyarak canla başla hareket etsin, polemiklere girmesin.
Yerel seçimlere odaklansın, ortağıyla ilgili laf etmesin, halkın gözüne girsin, olmayacak dualara amin demesin, basit kıskandırma oyunları yerine, olurlu işbirliklerine kafa yorsun. Halkın laftan sözden bıktığını, sadece ve sadece icraat beklediğini unutmasın.


Bu haber 9621 defa okunmuştur

:

:

:

: