Ne mutlu Türküm diyene!

Geçtiğimiz günlerde tavsiye niteliğinde de olsa Eğitim Şurası’nda geçen “Andımız”ın kaldırılması ile ilgili karar gündemdeki yerini koruyor.

Geçtiğimiz günlerde tavsiye niteliğinde de olsa Eğitim Şurası’nda geçen “Andımız”ın kaldırılması ile ilgili karar gündemdeki yerini koruyor.
Her sabah okullarda okutulan 'Öğrenci Andı' kaldırılmak mı isteniyor?

Andımızın kaldırılmak istenmesiyle Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan 'TÜRKLÜK' yok edilmek mi isteniyor?

'Ne Mutlu Türküm Diyene' diyenler susturulmak mı isteniyor?
Nesine karşısınız, açık yüreklilikle, açıkça belirtiniz
Doğruyum demenin nesine karşısınız?
Çalışkanlıktan niye korkuyorsunuz?
Küçüklerini sevmenin, büyüklerini saymanın hangisine karşısınız?
Türk varlığı kavramını bir araştırın bakalım nelerle karşılaşacaksınız?
Varlığını Türk varlığına armağan etmenin nesine karşısınız?
Siz neyi eleştiriyorsunuz?
Neye karşı çıktığınızın bile farkında değilsiniz.
'Türküm'le başlayan 'doğruyum'la devam eden bir andın kaldırılması kimin işine yarayacaktır?
Vatan sevgisi, millet sevgisinin neresi ırkçı?
Atatürk’ün varlığından neden rahatsız oluyorsunuz?
Ülkemizdeki 150’yi aşkın kilise ve medreselerin tadil edilmesine ve ayine açılmasına alkış tutulurken, neden okullarımızda dini eğitime karşı durulmak isteniyor.
KKTC sınırları içerisinde çocuklarımızın 'Türküm' demesi, 'doğruyum' demesi 'çalışkanım” demesi kimleri ve neden rahatsız etmektedir?
Bundan ancak Türklük şuurundan uzak, Türklerle tarihi bir hesaplaşma peşinde koşanlar rahatsız olur. Dedelerimizin, ninelerimizin bu toprakları korumak için verdiği mücadelenin unutulmaması gerektiğine inanıyoruz.
Yeryüzünde bir tek Türk kalsa dahi, bu vatandan Türk mührünü kimse silemeyecektir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun! “Ne Mutlu Türküm Diyene.”
Bu haber 9768 defa okunmuştur
  • SULEYMAN  LEFKOSA - 21.03.2014 isteyen turk ,isteyen laz,isteyen kurd,isteyen cerkez,isteyen ermeni,isteyen musevi,isteyen arnavut,isteyen Kibrisli,isteyen Hatay araplilgi ile gurur duymali.Kimse kimseyi zorla turk yapamaz.80 sene evvel bir hata yapildi o hatanin duzeltilme zamani geldi,gecti bile.NE MUTLU TURKIYELIYIM,NE MUTLU KIBRISLIYIM.NE MUTLU INSANIM DIYEBILMELIYIZ.
  • mesela    - 20.03.2014 80 yil once Ne mutlu turkum diyen Ataturk, 80 sene sonra mutlu turkiyeliyim der miydi??..
  • Ne mutlu Türküz   - 20.03.2014 Maho sen istediğini söyle. Biz ne mutlu Türküm diyene diyoruz. Türklüğümüzden gurur duyarız, seninki seni bağlar.
  • Ben de diyorum ki Maho Aga  alamanya - 20.03.2014 Ne Mutlu Kürdüm diyene.
  • Olmayanlar Utansin ince  NY - 20.03.2014 'Türküm, doğruyum, çalışkanım, İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene!' Vermis oldugum sozlerin hala arkasindayim. Olmayanlar utansin.

:

:

:

: