Halkı hiçe sayıyorlar

Star Kıbrıs Medya Grubu yaklaşık 2 buçuk aydır AKSA enerji şirketiyle ilgili haberler yaparak, filtre takılmamasından doğan mağduriyeti halkın bilgisine getiriyor.

Star Kıbrıs Medya Grubu yaklaşık 2 buçuk aydır AKSA enerji şirketiyle ilgili haberler yaparak, filtre takılmamasından doğan mağduriyeti halkın bilgisine getiriyor.
AKSA’nın, 2003 yılında imzaladığı ancak yerine getirmediği taahhütler, bölgedeki insanların yanı sıra hayvanlara zarar veriyor, ekolojik dengeyi bozuyor.
Bölgede yatırım yapmış kişilerin büyük çaplı mağduriyetine sebep olan AKSA’ya devlet birçok kez ceza yazmış durumda.

Cezalar oldukça komik. Bırakın insan sağlığının parayla karşılaştırılmamasını, Neredeyse Avrupa’da yere çiklet ve izmarit atan kişiye verilen ceza kadar.
Bunun suçlusu yasalardaki eksiklikler, devletin yaptırım zafiyeti.

Zaten bizim derdimiz ceza değil, filtrenin takılması ve bölge halkının, bölgeye yatırım yapan kişilerin, doğanın rahat bir nefes alması.

AKSA’dan fazla bir şey istenmiyor. Halkın beklentisi kontratta yazanın yerine getirilmesi.

Gelelim AKSA’nın tutumuna. Medya kuruluşu olarak bizim görevimiz halkın mağduriyetini dile getirmek, AKSA’nın mükellefiyetini yerine getirmesini sağlamaktır. Yaklaşık iki buçuk aydır konuyla ilgili yayınlar yapan Star Kıbrıs Medya Grubu, ilkeli, eşit ve doğru habercilik gereği AKSA şirketinden yanıt istediyse de, şirket bu çağrıya olumlu yanıt vermemiştir.

Kendisiyle ilgili haber çıkan kurum ve kuruluşlar, ertesi gün o yayın kurumuna dönerek, doğrudur/ yanlıştır/doğrusu böyledir/eksiktir gibi değerlendirmelerle konuyla ilgilendiğini belli eder.

Oysa AKSA şirketi kendisiyle ilgili haberlerle ilgili açıklama gereği duymadığı gibi, filtre konusuyla ilgili yorum yapan kurum, kuruluş ve kişileri hiçe saymıştır.
“Sen salla başını, ben bilirim işimi” türünden umursamaz tavırlarıyla halkın sağlığıyla oynamaya devam eden AKSA, halkı aydınlatacak ve içini ferahlatacak açıklamalar yapma yerine, tehdit yolunu seçmiştir.

Halka, bir açıklama borcu olan AKSA her nedense filtreye dair hiçbir açıklama yapmamakta, Star Kıbrıs Medya Grubu’nun ortaya koyduğu taahhütname ve belgelere rağmen, “tüm yasal prosedürlere uyduğunu” iddia edebilmektedir.
Star Kıbrıs Medya Grubu, güçlünün değil haklının yanında olma prensibiyle çıktığı yolda, halkın sağlığını hiçe sayanlar ve bu ülkeyi kirletenlerle savaşını tehditle değil, haklı donelerle sürdürecektir.
Bu haber 9407 defa okunmuştur

:

:

:

: