Star Kıbrıs 7 yaşında

Star Kıbrıs gazetesi 12 Nisan 2007 yılında yayın hayatında tam 7 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyor.

Star Kıbrıs gazetesi 12 Nisan 2007 yılında yayın hayatında tam 7 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyor.
Kurulduğu günden bu yana büyük bir aile bağlılığıyla hareket eden Star Kıbrıs, nice yıllara birlikte ulaşma temennisiyle “iyi ki doğduk” diyor.
“Güçlünün Değil Haklının Yanında” olma sloganını kendine ilke edinen Star Kıbrıs, yayınlandığı ilk günden itibaren, uluslararası yayıncılık kurallarına bağlı kaldı.
Star Kıbrıs yayınlandığı ilk günden beri, ülkemiz ile dünyada yaşanan gelişmeleri objektif bir şekilde okuyucusuna aktardı.
Star Kıbrıs, demokratik yayınlarıyla dikkat çekti.
Yaptığı yayınlarla ülkede en uç kesimler arasında bile kuşatıcı ve birleştirici bir rol oynadı.
Ülkemizin farklı kesimlerinden entellektüelleri bir araya getirdi.
Ülke menfaatine gördüğü her şeye gönülden destek verdi.
Hangi görüşe sahip olursa olsun mazlumlardan yana olmayı, mağdurlar arasında inanç, renk, desen farkı gözetmemeyi kendine şiar edindi.
7 yıldır Kuzey Kıbrıs’ın sesi haline gelen Star Kıbrıs, hakkaniyet ve adaletten asla şaşmadı.
Demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü için çalıştı.
Seviyeli yayınları ile ülkenin önemli unsurları olan hoşgörü ve diyaloğun tesisi için emek harcadı.
Star Kıbrıs sadece gazete ve web sayfasında yayınlanan haberleriyle Kuzey Kıbrıs olmak üzere; Türkiye, İngiltere ile dünyanın birçok ülkesinde Türkçe konuşan binlerce okuyucuya ulaşıyor.
Bünyesinde; Türkçe, İngilizce gazetenin yanı sıra radyo ve televizyonları da bulunan Star Kıbrıs Medya Grubu; basın sektörü içinde, kurumsal kimliğini tamamlamış, ender kuruluşlardan birisi...
Star Kıbrıs’ın bugünlere gelmesinde hiç kuşkusuz, uzun yıllar İngiltere’de yaşadıktan sonra birikimlerini doğduğu ülkesine aktaran ve onlarca basın emekçisinin istihdamına olanak sağlayan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa’nın katkısı büyüktür.
‘Güçlünün değil haklının yanında’ olmaya devam ederek, okuyucularımıza hergün daha güzel ve dolu dolu bir gazete sunmak için doğru bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz...
Star Kıbrıs olarak, 7 yıllık yayın hayatımızda, meslek etiğine saygılı yayın politikamızdan ödün vermemeve her zaman olduğu gibi aynı objektif haber anlayışını devam ettirme sözü veriyoruz.
Star Kıbrıs’ın yeni yaşını kutlayan herkese teşekkürler.

Bu haber 9310 defa okunmuştur

:

:

:

: