Zehirli dumanları engellemek için Let’s Do İt…

Son yıllardaki teknolojik gelişmeler, savaşlar ve ekonomik sorunlar, insanları, yaşadıkları çevreye yeniden dikkat etmeleri noktasına getirdi.

Son yıllardaki teknolojik gelişmeler, savaşlar ve ekonomik sorunlar, insanları, yaşadıkları çevreye yeniden dikkat etmeleri noktasına getirdi.
Küresel bir çevre felaketinin yaşandığı günümüzde bitki örtüsü, hayvanlar ve insanları da tehlike altına alan bu kötü gidişe dur diyebilmek için uluslar arası kuruluşlar büyük paralar harcayarak önlemler almaya çalışıyor.
Bu çalışmaların başını da Birleşmiş Milletler çekiyor.
Doğal çevrenin korunması amacıyla 1972 yılında İsveç'in Stockholm kentinde BM Çevre Konferansı toplandı. Bu konferansta 5 Haziran gününün “Dünya Çevre Günü” olması kararlaştırıldı.
Her yıl BM’ye üye ülkelerde 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaya başlandı.
Evet bugün “Dünya Çevre Günü”…
Gün nedeniyle gerçekleştirilecek etkinlikler takdire şayan..
Ancak son günlerde ülkemiz üzerindeki toz bulutları değil bizi endişelendiren..
Evlerimizin önündeki çöpler,
Zehir saçan elektrik santrallerindeki bacalardır bizi hasta eden..
Bacalardan çıkan zehirli gazların ertelenmesi düşünülmüyor mu hiç?
Bacası kontrol edilemeyenelektrik santralleri, yasalara rağmen zehir saçmayı sürdürüyor..
Teknecik Elektrik Santrali, AKSA Elektrik Santrali filtresiz çalışmaya devam ediyor…
Yörede de kanser vakaları hızla artıyor.
2 santral bölgesinde yaşayanlar nefes almakta zorlanıyor…
Astım ve bronşit hastalıkları gün geçtikçe yaygınlaşıyor.
Dolayısıyla santrallerden çıkan zehirli dumanlar insan sağlığını olumsuz etkiliyor.
Santrallerin bulunduğu bölgelerde sağlıklı ve temiz ürün yetiştirilemiyor..
Zehirli gazlar bölgenin ekolojik dengesine de zarar veriyor.
Dolayısıyla elektrik santrallerinin bacalarından çıkan zehirli duman topraklara yerleştirilmiş adeta bir bomba gibi durmaya devam ediyor.
Evet bugün “Dünya Çevre Günü”…
Elektrik santrallerinden çıkan zehirli dumanları engellemek için Let’s Do İt…
Bu haber 9505 defa okunmuştur
  • oh my gosh   - 05.06.2014 Cevre temizligi iyi hos guzel ama insanlarda is yok kimse uzerine dusen bu insanlik gorevini yapmaz. Organizasyon yok yerel yönetimlerin üzerlerine düşen görevi yapamiyorlar Eee o zaman niye vergi oduyoruz? Devlet bana hizmet etsin diye cebimden para veriyorum ama devlet o hizmeti bana verecek kurumlarla organize icinde degil. Zaten dunyadaki en kucuk bir kasabanin nufusunun yarisindan az bir nufusa sahip olan adada temizlik hizmeti gibi kucuk bir sorunu buyutmek gereksizdir. Enayi miyiz biz? En tepedeki ve ilgilenmesi gerekenler deri koltuklarinda yayila yayila otursun is temizlik tantanasina gelince haydi bakalim Let's do it! 'Bunlarin ellerine birer supurge verelim adayibastan sona temizlesinler onlar yapsinlar biz izleyelim.'
  • LONDRALI  U.K - 05.06.2014 TURKCEYI MAMUR ETTINIZ , SIMDI BIR DE >> INGILIZCE )) LET'S DO IT . CIKTI .. LET'S DO WHAT ?
  •    - 05.06.2014 let's tabii yaa
  • Tessuf ederim size!!! ince  NY - 05.06.2014 'Evet bugün “Dünya Çevre Günü”… Elektrik santrallerinden çıkan zehirli dumanları engellemek için Let’s Do İt...' Siz doktorlari ac birakacak ve memlketten kacirtacaksiniz. Memleketi idare edecek adam da kalmiyoacak. Oy verecek vekilde bulamiyacaksiniz sonra. O filtresiz bacalardan kanser olan hastalar ile kac tane doktor hayatini idame ettiriyor, yasam standardini yukseltiyor dunyayi gezip goruyor. Tessuf ederim yani. Gozunuz mu var adamlarin kazancinda.

:

:

:

: