Ekmekçi’nin Ali Özmen Safa Merakı

Gazeteci Hüseyin Ekmekçi yazısında, Ali Özmen Safa’nın Kumar merakını bir türlü anlayamadığını yazdı dün.

Gazeteci Hüseyin Ekmekçi yazısında, Ali Özmen Safa’nın Kumar merakını bir türlü anlayamadığını yazdı dün.
Gazeteye konu edilen bir haber neticesinde Ekmekçi, başka işi gücü kalmamış gibi, yine hedef tahtasına Ali Özmen Safa’yı oturtmaya çalıştı.
Araştırmadan, doğruyu öğrenmeye çalışmadan almış eline kalemi, döktürmüş yine Ekmekçi.
Vakıflar İdaresi Müdürü’nün lafı üzerine, ne din bıraktı ne Allah, hatta Ali Özmen Safa’nın günahlarını bile hesaplamaya başlamış zebani gibi.
Allah da, gerçek de birdir. Gerçekleri öğrenmek isteyene!
Buradan bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Kumarhane iznini Vakıflar İdaresi vermiyor! Dolaysıyla Safa’nın Vakıflar İdaresi’nden izin almak gibi bir durumu da yok, niyeti de! Kumar izninin yetkili mercii farklı. O başka bir mesele.

Yatırımcılar mülk satın aldıkları gibi, Vakıflar İdaresi, devletin faklı mercileri veya özel bir mülk sahibinden uzun vadeli arazi de kiralayabilirler. O araziler üzerine yatırım da yapabilirler.

Safa Group da Vakıflar İdaresi’nden, tıpkı diğer tüm yatırımcıların yaptığı gibi, yasal yolları takip ederek, yine aynı Vakıflar İdaresi’nin açmış olduğu ihaleye katılarak, arazi kiralayabilir.

Bunu herkes biliyor. Müdür de biliyor, Vakıflar İdaresi de biliyor. Bununla ilgili birçok açıklama yaptı Ali Özmen Safa. Bir tek Hüseyin Ekmekçi bilmiyor anlaşılan ve bilmek de, öğrenmek de istemiyor. Aslında öğrenmek istese, onun kalibresindeki bir gazetecinin öğrenebileceği çok şey var.

Mesela Vakıflar İdaresi’nin, kendi kendine, kiracılarına duyurmadan, herhangi bir yazılı ve yasal bildirim yapmadan, keyfi bir şekilde, kira sözleşmelerinin, sona ermeleri sonunda, yenilenmeyeceğine dair, “prensip kararı” alıp alamayacağını araştırabilir, öğrenebilir, sorabilir. Tıpkı bizim gazetecilerimizin yaptığı gibi.

Ancak maalesef Ekmekçi’nin tarzı biraz farklı. O haberine konu taraflardan görüş almaya ihtiyaç dahi duymuyor. Sormuyor. Sorsa gerçek ortaya çıkar ve bu da onun tarzı değil pek. Bundan olsa gerek, bizim gazetecilerimizin doğru tarafsız haber yapmak adına, uğraşlarını görmek yerine, Ali Özmen Safa’yı hedef göstermeyi seçiyor.

Gazeteci Hüseyin Ekmekçi, Ali Özmen Safa’nın Kumar merakını bir türlü anlayamadığını yazdı dün.
Biz de Hüseyin Ekmekçi’nin Ali Özmen Safa merakını bir türlü anlayamadık doğrusu.

Bu haber 9505 defa okunmuştur

:

:

:

: