Bu kadar tamah niye?

Ülkemizde seçim sözcüğü zikredilmeye başladığı andan itibaren sosyal medyadaki paylaşımlar Nirvana’ya ulaştı.

Ülkemizde seçim sözcüğü zikredilmeye başladığı andan itibaren sosyal medyadaki paylaşımlar Nirvana’ya ulaştı.
Herkes tarafını belirtici açıklamalar yapar hale geldi.
Kimisi ise adayları buldukları her ortamda öz çekimler, birlikte poz vermeler, aynı masada biraraya gelmeler… Daha neler neler…
Her şey bir yana, normal zamanlarda, ulaşamadığımız, değil bir karede bir araya gelmek, aynı yoldan bile neredeyse geçmediğimiz insanlara bu kadar tamah niye?
Evet seçim var, evet, her yiğidin gönlünde de bir Arslan yatıyor ama bu kadar deşifreyi sanırım kimse anlayabilmiş değil.
Bir insanı desteklerseniz, vizyonu, savundukları, görüşü, duruşu, politikaları ve daha bunlar gibi birçok yönü içindir.
O insanın yanında resim çektirerek kendi popülaritenizi arttırdığınızı sanarken aslında ötekileştirildiğinizin farkında değilsiniz. Yukarıda da yazdık; elbette birilerini destekleyeceksiniz, elbette bunu açıkça söyleyeceksiniz ama her şey kararında güzel.
Sosyal medya da bir çılgınlıktır aldı başını gidiyor. Yarış halindeyiz. Kim en çok adaylarla birlikte aynı karede görünecek, kim en çok paylaşımda bulunacak veya kim en çok beğeniyi alacak?
Bütün bunlar geçici… Kalıcı olan sizin seçeceğiniz kişinin size ne verebileceğini sorgulamanız ve sandıkta ona göre oyunuzu kullanmanız.
Takım da tutun ama siyaseti de sportif bir aktiviteyle karıştırmayın.
Adayınızı seçin, gidin oyunuzu verin ama şunu da unutmayın; O makama çıkacak olan kişi sizin için orada olacak, kendisi için değil.


Bu haber 9446 defa okunmuştur

:

:

:

: