Bu memlekette grevler ne zaman bitecek?

Ülkede en fazla sorunu olan kurumlarımız; Elektrik Kurumu ile Telekomünikasyon Dairesi…

Ülkede en fazla sorunu olan kurumlarımız; Elektrik Kurumu ile Telekomünikasyon Dairesi…
Bir dönem, bir El-Sen, bir Tel Sen grev için yarışıyordu nerdeyse.
El-Sen şimdilerde kurumun yüzdürülebilir bir hale gelmesi için yapılan çalışmaların takipçisi ve sakin sularda gemi yüzdürülmeye çalışılıyor.
Fakat Tel-Sen’de yani Telekomünikasyon Dairesi’nde durum aynı değil.
Sendika bu günlerde epeyce sıkıntılı…
Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası Telekomünikasyon Dairesi’nin halka vermiş olduğu hizmetleri artırmak, daha kaliteli hizmetin verilmesini sağlamak için yapılması öngörülen veya projeleri hazırlanan birçok girişime hükümetin duyarsız kaldığı gerekçesiyle grev kararı aldı.
Sendika yetkilileri hükümetin haberleşme alanında tekelleşmeye sebebiyet verecek uygulamalara göz yumduğunu savunuyor.
Sendika bununla da kalmayıp, “Dileneceğiz Direneceğiz” sloganı ile yardım toplama kampanyası başlatmak istedi. Ama kaymakamlık engeline takıldı.
Bir dönem El-Sen ‘in yaptığı açıklamaların bir benzeri geldi Tel-Sen’den de; “Sendika kurumu ayakta tutmaya çalışıyor, ama daire kaderine terk edildi”
Tabi bütçeden de yeterli kaynağın ayrılmaması sendika yetkilikleri ve kurum çalışanlarını da sıkıntıya soktu. Çünkü ülkemizde haberleşme konusunda maalesef yetersizlikler yaşanıyor. Altyapıda eksikler var ve bu sorunun çözümünde öncülük etmesi gereken hükümetler, gerekli adımları atarken biraz cimrilik yapıyor. Sendikalar da haliyle ayaklanıyor. Ses duyurmanın en iyi ve etkili yolu ise grev… Memlekette hayat durma noktasına gelecek ki, siyasilerimiz, seçim yoğunluğundan fırsat ayırıp sorunları çözsün.
Grev günü ve şekli henüz belli değil… Ama bilinen bir gerçek var; bu grev, icat edilmiş olan ama ülkemizde kullanımına mümkün olan interneti de etkilerse işte o zaman hayat durma noktasına gelecek. Çünkü esas ve aşılamayan sorun fiber optik kablo döşemeleri…
Tel-Sen ile olan sorunlar çözülse iyi olacak çünkü bırakın dünyayı ülkemizde bile birbirimizle haberleşemezken, Telekomünikasyon Dairesi’nin ayaklanması bizi taş devrine geri götürecek. Artık dumanla mı haberleşiriz, güvercin mi uçururuz bilinmez ama mahrumiyetimizi arttırmayın lütfen. Sorunları uzlaşıyla çözmeye bakın. Yoksa bu grevlerin sonu gelmeyecek…Bu haber 9832 defa okunmuştur

:

:

:

: