Kıbrıs Türk tarafının sunduğu harita gerçeği

Bir aralık 2016 günü iki lider Akıncı ve Anastasiadis’in uzlaşmasına göre 11 ocak 2017 de Cenevre de harita sunulacaktı, diğer uzlaşılmamış başlıklar olsa bile.

Bir aralık 2016 günü iki lider Akıncı ve Anastasiadis’in uzlaşmasına göre 11 ocak 2017 de Cenevre de harita sunulacaktı, diğer uzlaşılmamış başlıklar olsa bile. Peşinen bu uzlaşı doğru olmadı, uzlaşarak gidilmeli idi zaten Akıncı’nın bir sözü vardı eğer uzlaşı olmaz ise harita yoktur, harita en son sunulacaktır. Ancak böyle olmadı, KKTC hükümeti uyardığı halde, sunma dediği halde yine de sundu. BM kasaya kilitledi, ben güvenmiyorum Kıbrıs Türk halkı 1964 de BM ye güvendi, ancak on yıl Rum faşistler insanlarımızı öldürdü.
BM ye ben güvenmiyorum, sunulan harita da neler var neler yok ki, Kıbrıs Türkü toplumsal olarak yok oluyor.
Tüm Kıbrıs 9251 Km karedir, KKTC 3355 Km karedir. Bizim önerimiz %29.2 yani biz 2701 Km kareye geriliyoruz, Rum tarafına 654 Km kare toprağı vermeyi teklif ediyoruz. Rum tarafı ilk anda bizden 747 Km kare istiyor, aradaki teklifler farkı 93 Km kare, araya bir arabulucu girer ve Akıncı ile Anastasiadisi bu konuda anlaştırır.
Bu rakamlar ilk anda taviz olarak verilecek olanlardır, kaç köye tekabül ediyor. Yaklaşık 30 köy büyüklükleri itibarı ile, eğer Lefkoşa- Magosa anayolunu baz alacak olursak güneyinde kalan tüm köyler gider, dediğim gibi yaklaşık bu veriye de KKTC nin büyük yerel yönetimler haritasını inceleyerek bu sonuca vardım, tam doğrusu açıklanıncaya kadar bana göre bu geçerlidir.
Tahmin ettiğim köyler; Derinya, Maraş, Magosa’nın büyük kısmı, Tuzla, Mutluyaka, Güvercinlik, Düzce, İncirli, Beyarmudu, Köprülü, Dörtyol, İnönü, Türkmenköy, Akdoğan, Vadili, Turunçlu, Paşaköy, Yiğitler, Erdemli, Kırıkkale, Dilekkaya, Gaziköy, Kırklar, Gaziler, Akıncılar, Aslanköy, Düzova, Balıkesir ve bölge itibarı ile Meriç.
Batı bölgelerinde çalışma yapılırsa ki Rum tarafının sunduğu harita da Koruçam, Lapta ve Alsancak da vardı. Köyle daha da çoğalır. Bunlar ile kalmaz tabi ki çünkü içimize gelecek olan, nüfusumuzun %20 kadar Rum vatandaşı var onlar da mülklerini alacak. Annan planın da 3/1 oranın da iade vardı, şu an ne kadarı iade olacak belli değil ancak şu net, 1974 öncesi Rum malı olan KKTC koçanlarının tümü tartışmalı mülk olacak.
Kıbrıs Türk’ü sözde kendi parça devleti içerisin de iade olacak mülkleri de hesapladığımız zaman, KKTC mülkleri çok azalır ve kurulacak olan federal devlet içerisinde azınlık oluruz.
Bu haber 920 defa okunmuştur

:

:

:

: