Türkiye tarihinde ilk kez kapsamlı bir sistem değişikliğine gidiyor

Türkiye genç nüfusu, jeo stratejik önemi ile yalınızca bölgede değil, Dünya da çok önemli bir yere sahip oldu.

Türkiye genç nüfusu, jeo stratejik önemi ile yalınızca bölgede değil, Dünya da çok önemli bir yere sahip oldu. Alternatifler yaratmak, daha da ileriye ancak kalıcı doğru, adımlar atmak istikrar ile olur. Bu gerçekler ışığında siyaset üretmek, halka hizmet sunmak, ülke siyasetçisinin rotası olmalıdır.
AKP, Türkiye tarihin de, çok büyük alt yapı ve çağdaş yatırımlara imza atmıştır. AKP 15 yıllık iktidar döneminde, toplam yatırımların on beş kat fazlasını başarabilmiştir. Hükümet tek başına iktidar olduğu bir dönem de, gezi parkı olayları ve 15 Temmuz darbe girişimini yaşamıştır, 250 insan şehit olmuştur.
Tek başına iktidar olmasına karşın, bunlar yaşanabiliyorsa demek ki sistemde zayıf halkalar vardır, bu inkar edilemez bir gerçektir. Parlamenter sistem ile yönetilen Türkiye, doksan dört yıl içerisinde atmış beş hükümet görmüştür. Uzun vadeli programlar çok da uygulanmadı ve TBMM enerjisini, büyük oranda hükümetler kurmaya harcadı. Hiçbir sistem tamda hedeflenen noktada olmayabilir, ancak başkanlık sistemi, kuvvetler ayrımını sağlayacağı için, başkan seçildiği günden itibaren beş yıl görevinin başında olacak.
2023 te 100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nin hedefleri belirlendi ve bu doğrultuda önlemler alınıyor, başkanlık sistemi de bunlardan en önemlisi. Eğer başta AB ülkeleri bu sistem değişikliğine karşı çıkıyorsa, iki kez düşünmeliyiz.
KKTC de 103.000 Türkiye seçmeni var, gelişmeleri anlatabilmeye çalışıyoruz. Ben Güney Kıbrıs’ı çok yakından takip ediyorum, Anavatanımız Türkiye için düşüncelerini okuduğum zaman inanın sevgili okurlar beni ürkütüyor. Bundan dolayıdır ki ısrarla Türkiye daha da güçlü olmalıdır, düşüncesini savunuyor ve Kıbrıs’ta ki varlığının sonsuza kadar devam etmesini destekliyorum. Türkiye’nin zayıflaması demek bizim KKTC de ki varlığımızın tehlike altında olması demektir.
Amacım KKTC de ki Türkiye seçmenini yönlendirmek değildir, ancak benim tavrım EVET’tir. Halkımızın öncelikle sandığa gidip bu tarihi değişime oyları ile katkı koymaları en büyük dileğimdir. İki hafta gibi az bir süre kalan referandumun, gayet demokratik ve katılımcı olmasını tüm kalbim ile diliyorum. Gelecek EVET ile tüm Türkiye’nindir.
Bu haber 792 defa okunmuştur

:

:

:

: