KKTC’de yalan haberler ile kamu düzeni suçu işleniyor

KKTC de düzeni bozmak isteyenler var bunun tek nedeni olamaz birçok nedeni vardır.

KKTC de düzeni bozmak isteyenler var bunun tek nedeni olamaz birçok nedeni vardır. Kıskançlık, çekememezlik, hırs, psikolojik bozukluk, makam deliliği, oldum hastalığı vs. Daha sıralayacağımız çok şey var, en önemlisi devletimizi itibarsızlaştırmak, güven duygusunu yıkmak ve kısaca devleti ortadan kaldırmaktır. Devleti ortadan kaldıracak, başta görüşmeler olmak üzere ve o masada planlananlar, bunu gelişmelerden görebiliyoruz.
Son zamanlar da KKTC de ciddi yalan haberler ile kamu düzenine saldırı olmaktadır, ne acıdır ki yasaların yetersiz olduğundan polisimiz de eli kolu bağlı olarak izlemektedir. Saldır yalınızca silah ile olmamaktadır, gazete aracılığı ile ve bazı gazeteci kimliğine bürünmüş, tetikçi kalemler de, farklı amaçlar için kamu düzenini bozacak şekilde haberler yapabiliyorlar.
Benim için gazetecilikte, hiçbir etki altında kalmadan, kimsenin cesaret edemeyeceği doğru bir olayı haberleştirip, kamuoyunun gündemine getirmektir. Lefkoşa ve birçok bölgede ciddi bir uyuşturucu kullanımı vardır, bu bilgiler sürekli artıyor bunun üzerine cesaret ile gitmek yüreklilik ister. Çevre kirliliği yaratanları deşifre etmek yüreklilik ister, her anlamda kirliliği yaratanları yazmak cesaret işidir.
Yalan ve kara haber yaparak ülkede kamu düzenine saldırmak ise belli amaçları hedeflemektir. KKTC iki şekilde yıpratılabilir1- dıştan yapılacak kara propaganda ile
2-içten yapılacak yalan haberler ile ülke düzeninin olmadığını göstermek kaydı ile.
KKTC de FETO terör örgütü yapılanması varsa ki en yetkili ağızlar olduğunu söylüyor, bunların amacı darbe yapmak değildir. FETÖ emperyalizme hizmet eden bir yapılanmadır, KKTC de ki tek amacı sürdürülen bu müzakerelerde Türk milletinin milli çıkarları değil, emperyalist ülkelerin çıkarlarını korumak ve kollamaktır. İlk kullanacakları ise görsel ve yazılı medyadır. KKTC de bazı gazete ve medyalar kullanılıyor, önce yalan haberler ile halk etkilenecek ondan sonra da bu ülke yaramaz bir ülke propagandası yapılacak.
Bu başarıldığı takdirde ise eğer bir anlaşma olmaz ise bu ülkenin düzelmesi söz konusu bile olamaz algısı yaratılacak, korkarım ki bu konuda başarılı olma anlamında yol alındı. Burada görev ülkeyi yönetenlere düşmektedir, öncelikle icraatlar yaparlarken doğruları yapacaklar. Kamu düzenine zarar verenleri ise kim olursa olsun adaletin önüne erken zaman da çıkmalarına imkan verecek yasaları yeniden yapacaklar.
Bu haber 798 defa okunmuştur

:

:

:

: