KKTC’de FETÖ terör örgütünün medya ayağı

Değerli okurlar, biliyorum ki bu iddia çok ciddi bir iddiadır, bu araştırmalar içerisin de yetkili, görevli bir kişi olmadığım için kimseyi suçlama veya karalama hakkımın da olmadığını çok iyi biliyorum ki, öyle bir iddiam da yoktur, olamaz da.

Değerli okurlar, biliyorum ki bu iddia çok ciddi bir iddiadır, bu araştırmalar içerisin de yetkili, görevli bir kişi olmadığım için kimseyi suçlama veya karalama hakkımın da olmadığını çok iyi biliyorum ki, öyle bir iddiam da yoktur, olamaz da. Benim irdelemek istediğim FETÖ terör öğütün de, medya da yalan ve karalama haberler ile yaratılmaya çalışılan algı operasyonlarıdır.
Çok önemli bir yazar olan ABD’li Texe Marrs, Amerikan savunma politikaları, stratejik silah sistemleri ve bunlarla ilgili konularda beş yıl boyunca Texas üniversitesin de öğretim üyeliği yapmıştır. Ayni zaman da Vietnam özel madalya sahibidir, çok değerli 36 kitabı vardır milyonlar satmıştır. Kitabın bir tanesi İlluminati entrika çemberi isminde bilinen tarihin bilinmeyen yanları. Aklınıza şu gelebilir değerli okurlar niye bu yazarın ismini ve özelliklerini yazdım, bu kitapları incelediğiniz zaman, FETÖ terör örgütünün ülkeler içerisin de ki yapılanmasını anlayabilirsiniz.
KKTC de FETO yapılanması, üzülüyorum ki bilerek ya da bilmeyerek bazı medya kuruluşları kullanılıyor. Ben daha çok yalan ve karalama haberlerine dikkat çekmek istiyorum. Bir söz vardır” medyanın hükümetleri yıkma ve yeni hükümetler kurma gücü vardır” hükümetlerin yanlış, yanlı yapmış olduğu icraatlar ile görevden gitmesini kast etmiyorum. Halkımız demokratik hakkını kullanır sandık başına gider ve gerekirse değişimi gerçekleştirir, KKTC de bunu yaşadık ve de yaşayacağız, bu demokrasinin gereğidir.
Yalan haber ile karalama yapmak, bireylerin itibarlarını sarsmaya çalışmak olmamış olayları oldu gibi göstermek, tam da bir FETÖ yöntemidir. Bu son zamanlar da KKTC de bunu çok yaşamaya başladık. Bu yalan haber yapıp algı operasyonunu yapanlar nereden besleniyor, her hangi bir taraftan kaynak alıyorlar mı? Hesaplarına para aktarılıyor mu? Peki ama ülkemizde bu araştırmak zor olmasa gerek, bir işletme veya bir yazılı medya veya görsel medyanın bilançosunu görmek devletin işi, yasal olarak bir gereklilik. Kurumların denetimi, şirketlerin denetimi, mali yapılarının incelenmesi yasal vergi mevzuatında var zaten, uygulanmasıdır esas olan.
Eğer kara para varsa ortada, hesap verebilir gerçekleşemiyorsa ve Kıbrıs’ın bu hassas döneminde, yalan haberler ile algı yaratılıyorsa, bazı yalan haberlere tevessül eden medya ve gazeteci kişiler iyice araştırılmalı. Bu şekilde algı yaratma FETÖ terör örgütü operasyonlarına benziyor, emperyalizm bu şekilde hem yayılıyor hem de ülkeleri yönetir hale geliyor. Türkiye bunu çok acı faturalar ile ödedi.
Bu haber 828 defa okunmuştur

:

:

:

: